Reklama

„Wiosenny Ogród Poezji” w Sarnowie. Tym razem gościem Rawickiej Biblioteki Publicznej była Sabina Klak i zespół "Zamoroka Band"

Opublikowano: czw, 24 mar 2022 19:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W sarnowskim ratuszu, drugim gościem w ramach cyklu „Wiosenny Ogród Poezji” zainicjowanego przez Rawicką Bibliotekę Publiczną, była leszczyńska poetka Sabina Klak. W czasie autorskiego wieczoru promowała swój najnowszy tomik wierszy „Jasno - Widzenie”.

Poetyckie i muzyczne klimaty w ratuszu w Sarnowie

Podczas spotkania z cyklu „Wiosenny Ogród Poezji”, zorganizowanym w ratuszu w Sarnowie, oprócz Sabiny Klak wiersze deklamowała Danuta Maruwka, emerytowana nauczycielka języka polskiego, uczestnicząca w zajęciach i występach Rawickiego Teatru Komedii.

Uzupełnieniem poetyckiego wieczoru i swoistym przerywnikiem między wierszami, był występ formacji „Zamoroka Band”, w składzie: Magdalena Zamoroka (wokal), Przemysław Maćkowiak (gitary), Szymon Drabik (bas). Teksty do piosenek napisała Sabina Klak, muzykę, za wyjątkiem jednego utworu, skomponował Przemysław Maćkowiak. Ta wyjątkowa piosenka w całości była autorstwa poetki.

Spotkanie stanowiło opowieść o granicach poznania siebie i świata, dążeniu do samorealizacji i prawdziwego zaistnienia teraz i potem. Sabina Klak sugerowała, że tak naprawdę śmierć jest tylko przejściem do innej formy istnienia.

- Dwa rodzaje emocji nam towarzyszą w życiu - mówiła Sabina Klak. - Miłość i lęk. Jeśli uwierzymy w naszą duchowość, pozbędziemy się lęku, dotrzemy do sedna człowieczeństwa. Runie wtedy iluzja materialnego świata, dotrzemy do istoty naszego prawdziwego Ja.

Poezja Sabiny Klak jest refleksyjna i niesie nadzieję 

Sabina Klak podkreślała, że w zasadzie ciągle jesteśmy manipulowani zarówno medialnymi informacjami, jak i złymi emocjami ludzi, których spotkamy na swojej drodze. Trzeba się od tego odciąć, by osiągnąć wewnętrzny spokój poprzez myślenie, dociekanie do prawdy o sobie i świecie.

- Myślenie boli - mówiła poetka opierając się o swoje doświadczenia. - Często początkowo wiąże się z samotnością i cierpieniem, ale jest drogą do wolności i zaistnienia w innym wymiarze rzeczywistości.

Między wierszami i piosenkami Sabina Klak dzieliła się refleksjami o prawdziwych wartościach w życiu człowieka. To również cecha jej poezji - refleksyjnej, bardzo prywatnej i niosącej nadzieję. Cechuje ją emocjonalność i podkreślanie uczuć, które wymagają ciągłej pielęgnacji. Forma wierszy Sabiny Klak jest klasyczna, bez słownych udziwnień i sztuczności. Tym samym, przekaz dociera do bardzo szerokiego grona odbiorców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy