Reklama

Rajd PTTK. Pożegnali zimę - pieszo i na rowerach [FILM]

Opublikowano: ndz, 20 mar 2022 15:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Rawicki oddział PTTK jak co roku przywitał wiosnę rajdem rowerowym i pieszym. Nie zabrakło palenia marzanny czy konkursów rozruchowych.

Zbiórka odbyła się na rawickim rynku o godzinie 10:00. Pierwszy wyruszył rajd pieszy. Ich trasa wyniosła około 5 kilometrów, biegła m.in. przez deptak na ulicy Wojska Polskiego, planty - od Pomnika Żołnierza Polskiego do parku przy Domu Kultury. Dalej uczestnicy udali się w kierunku byłego poligonu, gdzie spalono marzannę. W rajdzie pieszym w głównej mierze brały udział grupy ze szkół podstawowych. 

W rajdzie rowerowym brało udział ponad setka rowerzystów - w tym grupy z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu oraz Zespołu Szkół w Sarnowie. Trasa biegła przez Szymanowo, Słupię Kapitulną, Chojno, Niemarzyn, Karolinki i Sarnowę.

Obie grupy na koniec spotkały się na strzelnicy w Sierakowie. Tam odbyły się konkursy - slalom z jajem oraz bieg w workach po ziemniakach. Każdy z uczestników w ramach poczęstunku upiekł na ognisku kiełbaskę. Rajd wspierała Gmina Rawicz. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE