reklama

Rawiccy wolontariusze PaT w Warszawie

Opublikowano:
Autor:

Rawiccy wolontariusze PaT w Warszawie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Z okazji obchodów 10-lecia Ogólnopolskiego Programu Profilaktycznego „Profilaktyka a Ty - PaT” grupa rawickich wolontariuszy z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, I Liceum Ogólnokształcącego oraz Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum w Sierakowie udała się do Warszawy.

PaT to program, który zakłada życie wolne od uzależnień. Na Stadionie Narodowym odbyła się uroczysta gala połączona z koncertami. Gwiazdą wieczoru był Grzegorz Hyży, natomiast atrakcją pokaz laserów oraz wystawa w formie 3D i 4D „Pompeje”. Gala finałowa była także swego rodzaju retrospekcją. Szef akcji insp. Grzegorz Jach w studiu prowadził rozmowy z udziałem młodzieży, ministrów, samorządowców, artystów, sportowców, mundurowych, wracając do wcześniejszych przystanków. Podczas pierwszego studia Komendant Główny Policji kierując słowa do PaTowiczów powiedział, że dają oni przykład swoim rówieśnikom i stanowią prawdziwy potencjał do działania. Na scenie pojawił się również aktor Piotr Polk z serialu „Ojciec Mateusz”. Ze złotym medalem olimpijskim z Soczi do młodzieży przemówił Zbigniew Bródka. Zabrzmiał również hymn programu PaT, po czym scena została opanowana przez Roberta Osama i jego zespół wokalny. Galę Jubileuszową 10-lecia PaT uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Policji.

Następnie na scenie pojawiły się kolejni instruktorzy, którzy od lat towarzyszą PaTowiczom. Wśród nich byli Branko Bielopotocky (hip-hop), Sylwia Socha (zumba), Marta Schuberg, Ricardo Marques (capoeira), Sophie Kobus (samba brazylijska), Roman Holc (warsztaty teatralno-lalkarskie).

Po zakończeniu całonocnej gali na stadionie, młodzież udała się na plac Piłsudskiego i przy Grobie Nieznanego Żołnierza wspólnie ze społecznością PaT oraz gośćmi honorowymi odczytali hymn narodowy. W dalszej części wolontariusze przeszli na Plac Zamkowy i przy Kolumnie Zygmunta zatańczyli wspólny PaTowski taniec „Wygłupiaczek”. Zakończenie 10-lecia odbyło się przy warszawskich fontannach, gdzie wręczono gratulacje i podziękowania dla gości zagranicznych.

Rawicka młodzież miała możliwość udziału w wydarzeniu dzięki funduszom z Mikrodotacji w zakresie programu Wielkopolska Wiara Centrum PISOP i FIO, który został napisany przez Annę Funkę-Leciejewską (pedagog ZSZ w Rawiczu), Beatę Jarczewską (oficer prasowy KPP w Rawiczu) i Martę Kurkiewicz (uczennica ZSZ w Rawiczu). (WJ)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE