Reklama

Rawicka delegacja na spotkaniu z prezydentem

Opublikowano:
Autor:

Rawicka delegacja na spotkaniu z prezydentem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

W Ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie „Młodzi dla Wolności”, zorganizowane z okazji zakończenia roku szkolnego 2013/2014. Prezydent wraz z małżonką spotkał się z uczniami i nauczycielami szkół zaangażowanych w obchody 25-lecia przemian 1989 r. Wśród zaproszonych gości była Klaudia Spychała, uczennica II LO w Rawiczu, z opiekunką projektu Elżbietą Jagodzińską. Jej klasa realizowała go od grudnia do kwietnia. Był to blog, który jest dostępny na stronie szkoły. Rawicka placówka została laureatem Wielkopolski w tej kategorii.

- Wolność w sposób naturalny kochamy jako przeżycie piękne, pozytywne, które jest nam wszystkim bardzo potrzebne. Wszyscy czujemy, że wolność się kocha, że wolności się pragnie, że wolność jest czymś niesłychanie cennym, niesłychanie pięknym, jakoś uskrzydlającym ludzi - powiedział Bronisław Komorowski. Prezydent zwrócił również uwagę, że wolność zasługuje także na to, by ją rozumieć. - Żeby ją przeżywać rozumiejąc nie tylko jej znaczenie, jej wagę, ale również to, na czym polega nasz obowiązek wynikający z wolności - mówił. Stweirdził, że konkurs „Młodzi dla Wolności" pozwalał młodzieży „łączyć ze sobą (...) radość wolności z kształtowaniem postaw odpowiedzialności za to jak ta wolność funkcjonuje dzisiaj i jak ją chcemy ukształtować na przyszłość".

Projekt „Młodzi dla Wolności", który wspólnie zorganizowały Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji i Kancelaria Prezydenta RP, miał być zachętą dla uczniów, nauczycieli i lokalnych społeczności z całej Polski do włączenia się w obywatelskie obchody Święta Wolności - 25. rocznicy częściowo wolnych wyborów, 4 czerwca 1989 r.

Uroczystość w Pałacu Prezydenckim uatrakcyjnił recitalem Kamil Bednarek. (WJ)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE