Reklama

Rawickie Mosty Sztuki

Opublikowano:
Autor:

Rawickie Mosty Sztuki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

W ramach tegorocznych Rawickich Mostów Sztuki w ratuszu odbył się wernisaż wystawy sztuki współczesnej artystów akademickich pod hasłem „Tarcza” oraz konferencja naukowa „Awangarda pod egidą tradycji”. Swoje prace (malarstwo, grafika, video) zaprezentowało 12 artystów z czterech uczelni: Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

Gospodarzem „Mostów” było Muzeum Ziemi Rawickiej, a spotkanie prowadził dyrektor tej placówki, Jacek Jarczewski. Wśród zaproszonych gości był, m.in. burmistrz Tadeusz Pawłowski, który w swoim wystąpieniu przybliżył tradycję malowania tarcz Bractwa Kurkowego oraz technologię ich wykonania.

Był to drugi panel tej imprezy. Pierwsze „Spotkanie Artystów Akademickich”, wprowadzające w klimat miejsca i tradycji, odbyło się w dniach 27-30 czerwca, a organizatorem było również Muzeum Ziemi Rawickiej. Artyści (dziekani, kierownicy katedr, profesorowie, doktoranci) spotkali się w przerwie egzaminów wstępnych na swoje uczelnie. Celem spotkania było zaprezentowanie dzieł odnoszących się do idei tarczy, oraz pierwsza część konferencji naukowej (I panel) „Tradycje w sztuce”. Jeden z tematów konferencji nawiązywał do tradycji i zwyczajów malowania tarcz strzeleckich, oraz twórczości wychowanków i profesorów rawickiego Korpusu Kadetów II Rzeczypospolitej. Wystawie prezentowanej w Domu Kultury w Rawiczu towarzyszył plener malarski.

Wystawę oglądać można do 12 sierpnia. (WJ)


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE