Reklama

Rawicz. Międzynarodowy Dzień Tańca. Zobacz, jak świętowało Ka-Dance [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 29 kwi 2022 20:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Od 1982 roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tańca, ustanowiony przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Obchodzi się go 29 kwietnia, w dniu urodzin choreografa Jean-Georgesa Noverre'a. W Rawiczu także nie zapomniano o święcie tańca. Umiejętności taneczne na rynku zaprezentowały dzieci i młodzież ze Szkoły Tańca Ka-Dance w Rawiczu.

Rawicka Szkoła Tańca Ka-Dance zorganizowała półgodzinną prezentację na rynku. Dzieci - w wieku od trzech lat aż do nastolatek - zaprezentowały swoje nietuzinkowe, taneczne umiejętności. Publiczność mogła podziwiać występy w małych grupach, jak i całego Ka-Dance.

Młodzi artyści byli nagradzani gromkimi brawami przez licznie zgromadzone rodziny, a także spacerujących po rynku w Rawiczu. 

Szkoła Tańca Ka-Dance powstała w lutym 2021 roku, ale już w pierwszym roku swojej działalności zrzeszyła kilkuset tancerzy - zarówno dzieci, młodzież oraz dorosłych - podkreśla Katarzyna Pląskowska z Ka-Dance.

Jak mówi, zajęcia są bardzo różnorodne, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Można się uczyć hip-hopu i tańca nowoczesnego, break dance'u. Są treningi cross kids dla dzieci, salsy dla pań, jogi, stretchingu - czyli rozciągania, a także pole dance czy nauka pierwszego tańca dla par.

Dziś spotkaliśmy się na rawickim rynku, by wspólnie uczcić Międzynarodowy Dzien Tańca. Zatańczyliśmy słynny taniec Jerusalema oraz choreografie hip-hopowe. Mogliśmy dostrzec, że taniec łączy ludzi, bo przyciągnął niemałą publiczność oraz zachęcił na koniec do wspólnego tańca do piosenki "Hey Baby" - dodaje Katarzyna Pląskowska.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE