Reklama

Rawicz pierwszy w Wielkopolsce

Opublikowano:
Autor:

Rawicz pierwszy w Wielkopolsce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Trzysta dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy Rawicz otrzymało odblaskowe zawieszki wraz ze spersonalizowanymi kartami ICE zawierającymi dane opiekunów, niezbędnymi do szybkiego kontaktu z nimi w sytuacji, gdy dziecko uczestniczy w wypadku.

„Domofon ICE” jest programem społecznym firmy Budimex, który ma na celu poszerzenie wiedzy dzieci z zakresu ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy. - Program „Domofon ICE” jest realizowany w pobliżu inwestycji prowadzonych przez Budimex. Przed miesiącem oddaliśmy do użytku odcinek drogi S5 Bojanowo-Rawicz w związku z tym, do programu zaprosiliśmy 300 dzieci ze szkół znajdujących się w pobliżu tej budowy - podkreśla Krzysztof Kozioł, dyrektor Biura Komunikacji Zewnętrznej Budimex.


Gmina Rawicz, jako pierwsza w Wielkopolsce dołączyła do tego programu. W minioną środę, w rawickim domu kultury odbyła się gala, w której wzięli udział uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych: nr 5 w Rawiczu, w Masłowie, w Słupi Kapitulnej oraz Zielonej Wsi. - Dzieci zostały wyposażone w nowatorskie karty ICE (In Case od Emergency) przygotowane według międzynarodowych standardów znanych ratownikom na całym świecie. W razie wypadku karta przyczepiona do plecaka dostarczy ratownikom wiedzy, z kim należy skontaktować się, aby poinformować o zdarzeniu. Odblaskowe etui, w którym znajduje się karta ICE pełni natomiast funkcję prewencyjną, aby dziecko było bardziej widoczne na drodze - dodaje Krzysztof Kozioł.


Podczas gali odbyły się prelekcje wygłoszone przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu oraz pokazy ratownictwa medycznego i wyposażenia strażackiego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu. (kp)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE