Reklama

Rawiczanin uhonorowany Orderem Zasługi Zjednoczenia BK Krzyż Wielki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Rawiczanin uhonorowany Orderem Zasługi Zjednoczenia BK Krzyż Wielki - Zdjęcie główne

Jan Świerzewski (1995 r. i 1999 r. - foto: Tadeusz Pawłowski) raz obecnie (foto - archiwum prywatne J. Ś.)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Jan Świerzewski został wyróżniony najwyższym odznaczeniem Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczypospolitej Polskiej orderem Zasługi Zjednoczenia BK - Krzyż Wielki.

Jan Świerzewski, z wykształcenia ekonomista i prawnik, a z zamiłowania historyk i regionalista, jest działaczem brackim od ponad 30-tu lat, na wszystkich szczeblach organizacyjnych. Jako wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Rawicza brał udział w pracach grupy założycielskiej która jako Komitet Założycielski Bractwa Kurkowego doprowadziła do sądowej rejestracji stowarzyszenia w 1991 r.

Na walnym zebraniu reaktywowanego Bractwa w 1992 r. został wybrany Przewodniczącym Sądu Honorowego i od powstania Okręgu Leszczyńskiego KBS RP również tam. Te funkcje pełni do dzisiaj. W 2006 r. na Kongresie Zjednoczenia Jan Świerzewski został wybrany członkiem Sądu Honorowego Zjednoczenia.

Jako reprezentant Bractwa Kurkowego w Rawiczu wielokrotnie uczestniczył w strzelaniach europejskich. Ma na swoim koncie wiele sukcesów, między innymi: Król Kurkowy BK Rawicz (2007 r.), Król Żniwny BK Rawicz (1995 r.), Marszałek BK Rawicz (1999 r.).

Jan Świerzewski jest instruktorem strzelectwa sportowego. Brał również udział w tworzeniu rawickiej Młodzieżowej Drużyny Strzeleckiej.

Nie jest to pierwsze odznaczenie Jana Świerzewskiego. Uhonorowano również Oficerskim Orderem Zasługi Zjednoczenia (1998 r.), Krzyżem Komandorskim (2004 r.), Krzyżem Komandorskim z Mieczami (2009 r.) o raz Gwiazdą do tego krzyża (2017 r.). W styczniu 2002 r. Zarząd Miejski wręczył mu „Statuetkę Niedźwiedzia” za zasługi dla miasta i gminy Rawicz. Jest to wynikiem długoletniego zaangażowania w działalność społeczną i kulturalną miasta i regionu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy