Reklama

Restauratorzy a pandemia. W jakiej sytuacji jest branża gastronomiczna? [FILM]

Opublikowano:
Autor:

Restauratorzy a pandemia. W jakiej sytuacji jest branża gastronomiczna? [FILM] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Jedną branż, która została dotknięta przez pandemię koronawirusa jest gastronomia. Restauracje i bary obecnie mogą funkcjonować tylko w formie wydawania posiłków na wynos.  

Pierwszy raz restauracje i bary zamknięto w połowie marca. Wtedy, podobnie jak teraz, mogły one serwować swoje dania wyłącznie na wynos. Taki stan rzeczy trwał przez 2 miesiące. Wraz z zbliżającym się latem, kolejne obostrzenia były luzowane, również te związane z gastronomią. Latem można było organizować zabawy do 150 osób, a restauracje, mogły obsługiwać klientów przy stolikach. Pozwoliło to na odrobienie strat i nieco poprawiło sytuację restauratorów.

Druga fala epidemii

Wraz z wrześniem i powrotem uczniów do szkół, sytuacja epidemiczna w kraju zaczęła się znacznie pogarszać. Dynamiczny wzrost nowych przypadków zachorowania na koronawirusa wymusił na rządzących przywrócenie części obostrzeń, również tych dotykających gastronomię.  

Restauracje ponownie zamknięte

Zaczęło się od wprowadzenia ograniczeń w ilości osób wewnątrz. Po klasyfikacji powiatu rawickiego do rangi  oznaczonego kolorem czerwonym, obiekty gastronomiczne musiały wypraszać gości po 21.00. Kolejnym etapem było wprowadzenie całkowitego zakazu obsługi klientów przy stolikach.

W jakiej sytuacji znajdują się restauracje

Z kamerą, sprawdziliśmy, w jakiej sytuacji jest aktualnie branża gastronomiczna. W naszym materiale rozmawialiśmy z właścicielami i pracownikami: Pałacu Pakosław, Pizza Club i Restauracji Leśna. Zapytaliśmy czy restauratorm udało się uzyskać pomoc finansową od rządu i czy boją się o swoją pracę?

Zobacz reportaż Jakuba Sławińskiego i Grzegorza Heluszki:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE