Reklama

Roman Dworak nie żyje

Opublikowano:
Autor:

Roman Dworak nie żyje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

W wieku 55 lat zmarł nagle rawicki artysta malarz i snycerz Roman Dworak. Od 1983 r. w rodzinnym mieście prowadził pracownię „Rzeźba-Malarstwo” specjalizując się głównie w pracach w drewnie (lipa, topola, olcha, orzech dąb, buk, mahoń), ale również w kamieniu. W jego pracowni wykonywane były także elementy rzeźbione do mebli, okien, drzwi oraz tablice pamiątkowe, statuetki i medale oraz obrazy olejne i ikony. Ważną częścią jego twórczości były prace o tematyce sakralnej. Jedną z jego ostatnich rzeźb była Matka Boska Rawicka, umieszczona w kapliczce przy kościele farnym. Inne prace Romana Dworaka (ołtarze, stacje drogi krzyżowej, postać ukrzyżowanego Chrystusa) znajdują się m.in. w Poznaniu, Wrocławiu, Pleszewie, Rawiczu i wielu innych.

W latach 80-tych Roman Dworak był członkiem rawickich grup artystycznych „Urbi" oraz „Bękart". W 2013 r. za całokształt twórczości otrzymał „Kryształową Kulę” - Nagrodę Kulturalną Miasta i Gminy Rawicz.

Plon artystycznych poczynań Romana Dworaka oglądać można w galeriach w kraju i za granicą m.in. we Francji, Niemczech, Anglii, Włoszech, Australii, Arabii Saudyjskiej i Watykanie. (WJ)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE