Reklama

Rozpoczął się Rawicki Festiwal Teatralny [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Rozpoczął się Rawicki Festiwal Teatralny [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Szóstą edycję Rawickiego Festiwalu Teatralnego im. Krystyny Sienkiewicz zainaugurował spektakl towarzyszący „Ja, kobieta”/ „Я, жінка”. Jest to efekt dwumiesięcznej pracy artystycznej z dziesięcioma ukraińskimi kobietami w ramach projektu Teatru Biuro Podróży „Na imię mam...”.

W spektaklu wystąpiło dziewięć kobiet - Ukrainek, które obecnie mieszkają w Poznaniu. Nie mają teatralnego wykształcenia, są menadżerkami, studentkami, graficzkami. Jedynie jedna jest po charkowskiej szkole teatralnej, ale jak sama przyznaje, na Ukrainie robienie teatru od podstaw, to misja skazana na niepowodzenie.

Celem projektu teatralnego było odkrycie ich kobiecości, szukanie odwagi w mówieniu o sobie, budowanie zaufania i przyjaźni, odkrycie impulsów, które je ośmielą i pozwolą zapomnieć się we wspólnej pracy artystycznej. Chcą dowieść sobie i innym, że mają prawo żyć normalnie, że świat należy do nich, że są gotowe przełamać swoje lęki, niepewności i głośno o tym mówić. Aktorki odważnie mówiły o swoich lękach, nawet strachu, potrzebach emocjonalnych i marzeniach. Bardzo ważne jest dla nich to, że mają głos tu i teraz, że mogą o tym przemówić do widowni.

W spektaklu wykorzystane zostały trzy ukraińskie piosenki, śpiewane przez siostry bliźniaczki Andrianę i Roksolanę. Stanowiły swoicty kontrapunkt do działań i obrazów, przypominając, że w tle zawsze dla nich jest Ukraina. Projekt Teatru Biuro Podróży jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE