Podczas konferencji głos zabrali eksperci posiadający bogate doświadczenie w realizacji projektów badawczych, edukacyjnych, dokumentacyjnych i artystycznych, opartych na zasobach wielkopolskiej kultury ludowej.
Anna Weronika Brzezińska (UAM w Poznaniu) wygłosiła referat „Tradycja jako źródło inspiracji w działaniach edukacyjnych z uwzględnieniem kontekstu folkloru Hazów, Karolina Ociepka (teatr „Mozaika”) mówiła o pracy z dziećmi, na podstawie programów Alfabet Tradycji i Rozśpiewana Wiosna”, a Zofia Dragan (Zespół Regionalny Nowe Lotko z Bukówca Górnego) wymieniła się doświadczeniami nauki gwary z dziećmi.
Po przerwie na kawę i słodki poczęstunek głos zabrali: Adriana Miara (dyrektor MZR) - Ścieżki edukacji regionalnej w Muzeum Ziemi Rawickiej, Grażyna Konopka - Zespół Regionalny „Wisieloki” - jak kultywować tradycję? oraz Michał Umławski (Fundacja Dudziarz.eu) - Tradycje dudziarskie w Wielkopolsce.
Panel edukacyjny łączył się z dwoma wystawami. Prze ratuszem otwarto ekspozycję „Hazy i Hazacy przez stulecia”, a przed salą portretową zobrazowano historię „Wisieloków”, którzy działają już prawie 50 lat.
W czasie panelu edukacyjnego promowano także najnowszą publikację Muzeum Ziemi Rawickiej „Hazy. Mikroregion”. Książka jest wyjątkowo pięknie wydana, dosłownie zachwyca ujęciami i jakością zdjęć. Opisane są poszczególne wsie hazackie, tradycyjne obrzędy, zamieszczono również fotografie przydrożnych kapliczek.
Zobacz, co będzie działo się w kolejnych dniach - TUTAJ
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.