Reklama

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Noc i dzień w szarości”

Opublikowano: sob, 2 paź 2021 06:31
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W rawickim kinie kinie „Promień” w Rawiczu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie 16. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Noc i dzień w szarości" Rawicz 2021.

Na uroczystej gali wręczono laureatom nagrody i wyróżnienia, co przeplatano występami uczniów Szkoły Podstawowej w Sierakowie (Stanisław Krzyżosiak, Lena Staszko, Jakub Maciołka, Leila Al-Makhlafi, Tymoteusz Psarski, Zofia Kret, Łukasz Lorek, Tymoteusz Bartkowiak) przygotowanych przez nauczycieli Kingę Helińską- Szpajdę i Przemysława Nowickiego.

Na konkurs plastyczny napłynęły 1893 prace z terenu całej Polski, wykonane w rozmaitych technikach plastycznych: rysunkowych, malarskich, graficznych. Formuła konkursu jest nie zmienna. Prace wykonywane są w bieli, czerni i szarości.

W tym roku nagrodzono 40 młodych twórców. Na wystawie pokonkursowej oprócz prac nagrodzonych i wyróżnionych zakwalifikowało się jeszcze 100 prac. Kolejny raz patronat honorowy nad konkursem objęła Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Komisarzem konkursu był Witold Adamczyk, który wygłosił pogadankę na temat filozoficznego podejścia do zaganienia dnia i nocy oraz światła i ciemności.

Główną nagrodę konkursu - Grand Prix - przyznano Filipowi Krauzowiczowi z Nowego Targu. Nagrody w poszczególnych kategoriach otrzymali także: Zofia Walkowiak z Leszna, Igor Cieszyński z Kościerzyny, Julianna Kapsa z Gorzowa Wielkopolskiego, Milla Halicka z Białegostoku, Zuzanna Wantoch-Rekowska z Kościerzyny, Jagoda Miszkurka z Rybnika, Wiktoria Lewandowska z Łap, Maksymilian Szewczyn z Nowego Sącza, Anna Pietroń z Rawy Mazowieckiej z Białegostoku, Zofia Wieja z Cieszyna, Natasza Naściuk ze Szczecina, Julia Pobłocka z Kościerzyny, Maja Wojciechowska ze Szczecina i Monika Wolny z Rybnika.

Wręczono także wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz wyróżnienia honorowe.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy