Reklama

Spotkania, bieg z książką, rozstrzygnięcie konkursu literackiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura VII edycja „Nocy Bibliotek”, tym razem pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Rawicka Biblioteka Publiczna przygotowała ciekawy, zróżnicowany, program dla dzieci i dla dorosłych. To wielkie święto bibliotek i czytania, ogólnopolska akcja zachęcająca do korzystania ze zbiorów najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury.

Reklama

„Noc Bibliotek” rozpoczęło spotkanie z trenerem mentalnym, Benitą Smarzek. Obecnie mieszka z Łodzi, ale pochodzi z Rawicza. Rozpoczęła opowiadaniem o swojej córce, Malwinie, siatkarce grającej w reprezentacji Polski na pozycji atakującej i przyjmującej. Wcześniej uprawiała gimnastykę, pływanie i taniec, dbając o wszechstronny rozwój fizyczny. Prezentowała zdobyte przez nią medale i puchary, mówiła o przebiegu kariery. Osiągniecie sukcesu nie przyszło jej łatwo. Był to jakby wstęp do zasadniczej części prelekcji „Wewnętrzny krytyk”.

Wielokrotnie podkreślała, że stać nas na wiele, ale nie można poddawać się pesymizmowi na zasadzie - to się nie uda. Trzeba wierzyć w siebie i swoje możliwości.

- Mózg to 2% masy ciała, ale zużywa 20% procent energii - mówiła. - Podstawowym warunkiem osiągnięcia sukcesu jest wewnętrzny spokój. By to realizować, trzeba dbać o mózg, można go ćwiczyć, podobnie jak mięśnie.

Częścią spotkania były warsztaty: „Prysznic dobrych wiadomości”, „Moje mocne strony” i wskazówki jak prawidłowo oddychać.

Potem odbył się sztafetowy „Bieg z książką”, w którym rywalizowało pięć sześcioosobowych drużyn: SP 1, Sp 3, Sp 4, ZS im. Jana Pawła II i SP Masłowo. Po drodze czekały ich dodatkowe zadania, między innymi, slalom, rozwiązywanie krzyżówki czy zagadki.

Następnym punktem „Nocy Bibliotek” było spotkanie z leszczyńską poetką, Sabiną Klak, pod hasłem „Spojrzenie w Siebie”. Na początku mówiła o roli książek w jej życiu i ich wpływie na kształtowanie osobowości.

- Zawsze intrygowała mnie głównie duchowość, pytania: Kim jestem? Dokąd idę? Co jest w życiu najważniejsze? - podkreśliła. - Powoli dochodziłam do wniosku, że liczy się przede wszystkim szeroko rozumiana miłość. Ona pozwala pokonać lęk przed rzeczywistością, która często nas tłamsi i nie pozwala prawdziwie żyć. Nie pozwalajmy sobą manipulować i pomiatać, nie dajmy się poniżać - apelowała.

Zwróciła uwagę, że nasz umysł absorbują złe bodźce zewnętrzne, zakłócając wewnętrzny spokój. By go utrzymać i prawdziwie być sobą, trzeba uwierzyć w potęgę myśli, nasz wewnętrzny świat kierowany sercem.

Sabina Klak zakończyła spotkanie krótkimi warsztatami medytacji, która pomaga w utrzymaniu spokoju.

Ostatnim gościem Rawickiej Biblioteki Publicznej była Katarzyna Bosacka, dziennikarka prasowa i telewizyjna, autorka publikacji na temat zdrowia, urody, nauki, medycyny i wychowania dzieci. Szefowa działu urody i zdrowia w „Wysokich Obcasach”.

Ostatnim punktem „Nocy Bibliotek” było wręczenie nagród w konkursie literackim „Szczypta optymizmu”. Wpłynęło na niego 15 prac. (WJ)

Wyniki sztafety „Bieg z książką”: I miejsce - SP Masłowo, II miejsce - SP 1, III miejsce - SP 3.

Wyniki konkursu literackiego „Szczypta optymizmu”:

Kategoria szkoły podstawowe: I miejsce - Karol Kowalski (14 lat, Bojanowo), wyróżnienie - Katarzyna Majchrzak (14 lat, SP 6 Rawicz)

Kategoria dorośli: I miejsce - Marcin Barteczka (Rawicz), wyróżnienie - Tadeusz Charmuszko (Suwałki)

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy