Reklama

Strażackie wozy za frekwencję wyborczą. Co wy na to?

Opublikowano:
Autor:

Strażackie wozy za frekwencję wyborczą. Co wy na to? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Ministerstwo sfinansuje zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP. Pojazdy trafią do jednostek w gminach do 20 tys. mieszkańców, po jednym na województwo. Co zadecyduje o takim prezencie? Wyborcza frekwencja.

Oprócz Rawicza, wszystkie gminy naszego powiatu wezmą udział w konkursie wyborczym organizowanym przez MSWiA. Samochód dostanie jedna gmina w województwie - ta, w której największy procent uprawnionych pójdzie do wyborów.

– W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największa frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki – powiedział wiceminister Maciej Wąsik podczas konferencji w sobotę, 20 czerwca. Obecni na niej byli wiceministrowie Maciej Wąsik i Paweł Szefernaker oraz komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

16 takich pojazdów sfinansuje w całości MSWiA. 

– Ta gmina do 20 tys. mieszkańców, której frekwencja wyborcza będzie najwyższa w województwie, otrzyma od komendanta głównego PSP środki na sfinansowanie w całości jednego z 16 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych – powiedział wiceminister Maciej Wąsik.

Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE