Reklama

Szukali skarbu w Rawiczu

Opublikowano:
Autor:

Szukali skarbu w Rawiczu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Z inicjatywy księdza Gniewomira Kujawy, wikariusza w Parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu oraz młodzieży zorganizowano grę miejską dla dzieci - „Wyprawę przygodową”. Uczestniczyło w niej 35 dzieci. - Frekwencja dopisała. Rodzice i dziadkowie dopingowali swoje pociechy - powiedział „Życiu” ksiądz Kujawa.

Zabawa trwała kilka godzin, a rozpoczęła się w środę (20 sierpnia) o godzinie 10.00 przy kościelnej wieży. - Tam był pierwszy list dla uczestników. Na wzór francuskiej powieści, z wieży postać Quasimodo zadawała dzieciom zagadki. W zamian za to, uczestnicy otrzymali pierwszy fragment mapy. Później, kolejne etapy odbywały się w innych częściach miasta, a każde z tych miejsc miało specjalnie na tę okazję wymyśloną, bajkową nazwę - dopowiada wikariusz Fary.


Impreza zakończyła się w ogrodzie sióstr Elżbietanek, który na czas zabawy zamieniono w „Ogród Elfów”. - Tam dzieci wykopały dwie dziury w ziemi. Pierwsza okazała się pusta, a w drugiej, dość głęboko pod ziemią, znajdowała się walizka ze skarbem - słodyczami - podkreśla ksiądz Gniewomir Kujawa. (kp)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE