Reklama

Małe Kino Społecznościowe już oficjalnie otwarte

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W Rawiczu oficjalnie uroczyście otwarto Małe Kino Społecznościowe. Oficjalnie, gdyż już wcześniej odbywały się tam imprezy, jak np. organizowany przez bibliotekę Rawicki Plener Kryminalny czy spotkanie z aktorem Mateuszem Kościukiewiczem.

Reklama

Widownia liczy 25 miejsc. Na kino zaadaptowano byłe pomieszczenia biblioteki gimnazjum, a koszt tej inwestycji wyniósł 496 436,99 zł.

Otwarcia kina, poprzez symboliczne rozwiązanie wstęgi, dokonali wspólnie burmistrz Grzegorz Kubik i dyrektor domu kultury Dariusz Taraszkiewicz, który powitał gości i zaprosił na widownię.

- Pandemia praktycznie uniemożliwiła nam zainicjowanie działalności kina, tak jak zamierzaliśmy - powiedział. - Mają się tutaj odbywać między innymi różne spotkania, konferencje, planujemy też reaktywację DKF-u. Naszym celem jest łączenie działalności „dużego” kina i domu kultury.

Projekt budowy kin społecznościowych jest przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, we współpracy z 20 wielkopolskimi gminami, w których takie miejsca kultury powstają. Współfinansowany jest Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny.

- Początkowo projekt zakładał powstanie czterech kin społecznościowych - mówił Tomasz Telesiński, dyrektor biura SGiPW. - Zainteresowanie było tak duże, że w drugiej wersji takich miało postać 26. Skończyło się na 20. Głównym celem przedsięwzięcia jest integracja społeczeństwa i umożliwienie czynnego uczestnictwa w kulturze.

Życzenia owocnej działalności kina złożył burmistrz Grzegorz Kubik i w imieniu pracowników Urzędu Miejskiego oraz Centrum Usług Społecznych, sekretarz Elżbieta Pawlak.

Na zakończenie Magdalena Zamoroka błyskotliwie zaśpiewała trzy piosenki filmie. Ilustracją do nich były świetne projekcje video, dzieła Przemysława Wawrzyniaka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy