reklama

Uwolnione książki w sierakowskim gimnazjum

Opublikowano:
Autor:

Uwolnione książki w sierakowskim gimnazjum - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

W sierakowskim gimnazjum odbyło się symboliczne otwarcie „Półki uwolnionych książek”, gabloty działającej w ramach ogólnoświatowej akcji bookcrossingowej. Jej fundatorem jest firma RAWAG.

Z jej ramienia symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Dariusz Marchewka - członek zarządu i dyrektor handlowy. W przedsięwzięciu, które otworzył dyrektor szkoły - Piotr Mosiek, uczestniczyli uczniowie i nauczyciele bibliotekarze: Maria Starczewska (emerytka) oraz obecne bibliotekarki - Maria Rajewska i Sylwia Henkulak-Matysiak.

Idea powstała bookcrossingu powstała w Stanach Zjednoczonych w 2001 r. za sprawą programisty komputerowego Rona Hornbakera. Swój pomysł nazwał bookcrossingiem, co oznacza w dosłownym tłumaczeniu książko-krążenie lub inaczej książka w podróży. Bookcrossing działa w tej chwili w wielu miejscach na całym świecie i od 2003 r. stał się popularny również w Polsce. Główną ideą ruchu bookcrossingu jest celowe przekazywanie swoich książek, oznaczanie stosowną etykietą i pozostawianie w takich miejscach, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Takimi miejscami są często ławki w parkach, autobusy lub oficjalne półki w kawiarniach, szkołach, pubach lub innych miejscach użyteczności publicznej.

W Gimnazjum w Sierakowie jest to gablota znajdująca się w holu szkoły, obok biblioteki. Odwiedzający placówkę mogą skorzystać ze zgromadzonych zbiorów i przekazać swoją książkę przez szkolną bibliotekę. (WJ)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE