Reklama

Warsztaty edukacji globalnej przez Internet

Opublikowano:
Autor:

Warsztaty edukacji globalnej przez Internet - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

W październiku zostały zainaugurowane Warsztaty Edukacji Globalnej „Nasz Świat”. Organizatorem projektu jest Fundacja Centrum im. prof. Bronisława Geremka.

Do udziału w warsztatach zakwalifikowała się uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu - Kalina Kalecka. Musiała uzasadnić dlaczego chce uczestniczyć w warsztatach, przedstawić swoje zainteresowania, udział i sukcesy w konkursach oraz zajęciach pozalekcyjnych, a także scharakteryzować swoją wiedzę na temat „Globalnego Południa”. Na podstawie informacji przesłanych w kwestionariuszach dokonana została kwalifikacja.

Za pośrednictwem pracowni Orange w Prawikowie Kalina uczestniczyła w pierwszym z dziesięciu warsztatów przy wykorzystaniu platformy e-learningowej oraz wideokonferencji. Wirtualne spotkanie z doktorem geografii Robertem Łuczakiem dotyczyło tematu globalnego pojęcia Północy i Południa. Po połączeniu się z warszawską pracownią zostały zaprezentowane materiały dotyczące kwestii społeczno-geograficznych krajów rozwijających się. Gdy któryś z uczniów chciał zabrać głos w dyskusji, podnosił „wirtualną rękę” i wtedy wykładowca, za pośrednictwem komputera, udzielał mu głosu.

Oprócz wirtualnej rozmowy do dyspozycji pozostawał również czat. Podsumowanie pierwszych warsztatów stanowić będzie notka o wybranym kraju globalnego Południa, przygotowana w oparciu o najnowsze informacje pojawiające się w polskich mediach. Kalina Kalecka wybrała Wietnam. Oprócz spotkań on-line zaplanowane są też spotkania w Warszawie „na żywo” z udziałem zarówno nauczycieli jaki i uczniów. (WJ)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE