Reklama

Warsztaty historyczne w stolicy

Opublikowano:
Autor:

Warsztaty historyczne w stolicy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Kalina Kalecka, uczennica I LO w Rawiczu oraz nauczycielka Iwona Guzikowska od marca do połowy czerwca uczestniczą w ogólnopolskich warsztatach historycznych im. prof. Bronisława Geremka - Polska w XX w. Program realizowany jest przez Fundację Centrum im. prof. Bronisława Geremka przy współpracy z Edukacyjną Fundacją im. prof. Romana Czerneckiego EFC, Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno - Społecznych i Szkoleń oraz Domem Spotkań z Historią. Uczestnicy zostali zakwalifikowani na podstawie wypełnionych kwestionariuszy, w których wypowiadali się, m.in. na temat przełomowych zjawisk XX w. oraz wydarzeń, które odbyły się za ich życia i ich zdaniem znajdą się w podręcznikach historii.

Tematy kolejnych zjazdów to: Życie codzienne i (kontr)kultura w PRL, Media w PRL i wolnej Polsce, Losy i kultura Żydów Polskich w XX wieku, Polska po roku 1989.

Zajęcia mają zróżnicowaną formę - od warsztatów i debat po spotkania z historykami oraz uczestnikami wydarzeń. Wykorzystywane są różnorodne środki dydaktyczne. Dodatkową atrakcją programu jest udział w życiu kulturalnym Warszawy - oglądanie przedstawień teatralnych i udział w Nocy Muzeów. Spotkania odbywają się w formie zjazdów weekendowych. Wszystkie koszty związane z udziałem uczniów i nauczycieli w projekcie pokrywa Centrum im. prof. Bronisława Geremka. (WJ)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE