Reklama

Rawicki Festiwal Teatralny im. Krystyny Sienkiewicz. Zobaczymy znanych aktorów

Opublikowano:
Autor:

Rawicki Festiwal Teatralny im. Krystyny Sienkiewicz. Zobaczymy znanych aktorów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Przed nami VIII Rawicki Festiwal Teatralny im. Krystyny Sienkiewicz. Przez blisko dwa miesiące na scenie domu kultury wystawionych zostanie 12 spektakli, w tym 3 dla dzieci. Zobaczymy w nich znanych aktorów - m.in. Dominikę Ostałowską, Katarzynę Pakosińską, czy Mateusza Banasiuka.

Tegoroczna edycja Rawickiego Festiwalu Teatralnego rusza 15 października. Prócz spektakli teatralnych, dla widzów przygotowywane są koncerty, wystawy oraz spotkania autorskie 

Rawicki Festiwal Teatralny. Na scenie znani aktorzy 

W konkursowych spektaklach, na deskach rawickiego domu kultury będziemy mogli zobaczyć niekwestionowane gwiazdy filmu i teatru, m.in. Barbarę Wrzesińską, Ewę Dałkowską, Dominikę Ostałowską, Ewę Kuklińską, Katarzynę Pakosińską, Marzenę Kipiel-Sztukę, Mateusza Banasiuka czy Roberta Rozmusa. 

- Rawicki Festiwal Teatralny im. Krystyny Sienkiewicz rozpocznie się spektaklem „Być jak Marlene”, w którym wystąpią Ewa Lorska i Jarosław Witaszczyk oraz koncertem zespołu „Ciepłe Popołudnie”. Zakończy go 4 grudnia przedstawienie familijne „Ademenato” Teatru Ustav Uzasu z Czech. Program zakłada po 2 - 3 przedstawienia tygodniowo, razem z wydarzeniami towarzyszącymi będzie to 21 imprez - wyjaśnia Dariusz Taraszkiewicz, dyrektor Domu Kultury w Rawiczu, organizator festiwalu. 

Tradycją imprezy jest rawicka premiera przedstawienia. W tym roku będą nawet dwie.

- Premierowe spektakle to komedia muzyczna „Lepsza”, z udziałem m.in. Ewy Kuklińskiej oraz przedstawienie „Konserwa”, w którym zagrają Izabela Noszczyk, Hacen Sahraqui i… Dariusz Taraszkiewicz - kontynuuje dyrektor domu kultury.

Jak co roku, nie zabraknie wydarzeń towarzyszących - zarówno dla dorosłych widzów, jak i dla dzieci. Organizatorzy proponują wystawy malarstwa i fotografii, koncerty oraz spotkanie autorskie z twórcami filmu „Drgania świetlików”, dokumentującego życie pochodzącego z Goliny Wielkiej (gmina Bojanowo), aktora Andrzeja Golejewskiego.

Aktorzy chętnie przyjeżdżają na Rawicki Festiwal Teatralny 

Rawicki Festiwal Teatralny im. Krystyny Sienkiewicz jest kontynuacją Ogólnopolskiego Festiwalu Rzemiosła Aktorskiego „Rawicka Jesień Teatralna". Zmiana nazwy i formuły imprezy oficjalnie nastąpiła 10 grudnia 2017 roku.

- Ta formuła lepiej się sprawdza - uważa Dariusz Taraszkiewicz. - Nagrodzonych jest kilka osób, większe grono ma satysfakcję - nie tylko aktorzy, ale również producenci.

Rawicki Festiwal Teatralny im. Krystyny Sienkiewicz, obok Ogólnopolskiego Przeglądu Sztuki Współczesnej FORMA i Festiwalu Artystycznego „Koniugacje”, z sukcesem zaistniał na kulturalnej mapie kraju.  

- Aktorzy są zachwyceni rawicką publicznością, bardzo chętnie uczestniczą w festiwalu - podkreśla organizator. 

Jak co roku, nagrodami za najlepsze spektakle są Złote, Srebrne i Brązowe Maski, a o ich przyznaniu decyduje publiczność. Głosowanie odbywać się będzie poprzez wrzucenie kartek do urn po każdym przedstawieniu. 

Dyrektor domu kultury: Rawicki Festiwal Teatralny nie odbyłby się bez pomocy gminy i sponsorów

Budżet imprezy, jak podaje dyrektor domu kultury, to około 100 tys. zł. Dariusz Taraszkiewicz podkreśla, że festiwal nie mógłby się odbyć bez wydatnej pomocy samorządu i sponsorów.

W tym roku do organizacji festiwalu włączyła się rónież restauracja Brewicz (lokal od kilku tygodni ma siedzibę w pomieszczeniach domu kultury - przyp. red.) - podkreśla Dariusz Taraszkiewicz. - Celem nie jest zarobek, ale zamknięcie bilansu festiwalu na zero. Do tej pory połowa dotacji pochodziła z samorządu, a druga - to wsparcie sponsorów oraz wpływy z biletów, których ceny są bardzo przystępne. Jak będzie w tym roku - zobaczymy.

Spektakle konkursowe będą płatne. Bilety kosztują od 15 zł do 50 zł. Można je już kupić w domu kultury.

Wydarzenia towarzyszące są bezpłatne, ale na niektóre będą obowiązywały wejściówki dostępne w domu kultury, Rawickiej Bibliotece Publicznej, sklepie muzycznym „Orion” kinie „Promień” oraz Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej w ratuszu.

O festiwalu będziemy informować na bieżąco.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy