Reklama

Wystąpili uzdolnieni uczniowie z „podstawówek” i młodzież

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W sali widowiskowej rawickiego domu kultury odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu „Mamy Talent”. Jego głównym organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 4 w Rawiczu, a całość pilotuje Wiesława Pospiech. Imprezę bardzo sprawnie i fachowo prowadził Sławomir Pakuła.

Reklama

Na scenie zaprezentowało się 38 wykonawców, w różnych konfiguracjach. Wystąpili soliści, duety, tria i zespoły. Głównie śpiewano piosenki, wystąpili również instrumentaliści, formacje baletowe i taneczne oraz gimnastycy. Był również pokaz taekwondo, niecodzienna „gra” przy użyciu plastykowych kubków i akrobatyka. Szczególnie głośno oklaskiwano „Freddiego Mercurego”, którego wcielenie również pojawiło się na scenie. W tej roli wystąpił Tymoteusz Bartkowiak. Gościnnie dwa razy zaprezentował się duet Katarzyna Niwczyk i Anna Walus-Laskowska, za drugim razem ze swoimi „pociechami”.

Jury, w którym zasiedli Justyna Szajerka (dyrektor SP 4 w Rawiczu, przewodnicząca), {Przemysław Maćkowiak (nauczyciel muzyki, kompozytor, instrumentalista) oraz Tomasz Bzdęga (artysta malarz, instruktor domu kultury) miało trudne zadanie, by wyłonić zwycięzców. Narada trwała dość długo, ale w tym czasie na scenie uczestnicy konkursu spontanicznie tańczyli w dyskotekowych rytmach, towarzysząc grupie Justyny Przyjemskiej. Wystąpili również uczniowie SP 4 w ekologicznym performansie, Filip Szczepański (SP 5) oraz grupa areobikowa z SP 4.

Wykonawców konkursowych i gości nagradzano gromkimi brawami przy otwartej kurtynie.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce ex aequo - Julia Matyla, Lena Majewska, Wojciech Dolot

II miejsce - Zofia Kret, Weronika Warzyniak

III miejsce - Grupa baletowa „Balerina”

Nagroda Burmistrza Miasta i Gminy Rawicz - Liliana Wyrzykiewicz

Nagrody Starosty Powiatu Rawickiego - Leila Al Makhlafi, Katarzyna Domaniecka, Jan Ratajczak,

Nagroda Dyrektora SP 4 - Urszula Kret

Wyróżnienia - Julia Lipowczyk, Michalina Leciejewska, Zofia Paluszkiewicz, Monika Klejewska, Tymoteusz Bartkowiak, Kornelia Krawczyk, Kevin Maćkowiak, Kacper Maćkowiak, Wiktor Duda, Barbara Kret

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy