Reklama

Była wielokrotnie nagradzana za swoją pracę

Opublikowano: śr, 31 mar 2021 17:00
Autor:

Była wielokrotnie nagradzana za swoją pracę - Zdjęcie główne

śp. Mirosława Maćkowiak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Odeszli Zmarła wieloletnia nauczycielka, metodyk, była dyrektor Szkoły Podstawowej w Gostkowie - śp. Mirosława Maćkowiak.

Reklama

Pani Mirosława Maćkowiak urodziła się 27 maja 1944 r. w Rawiczu. Pracę pedagogiczną rozpoczęła w 1965 r. w Szkole Podstawowej w Miejskiej Górce. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Zielonej Górze na kierunku  Filologia rosyjska. Studiowała także w Moskwie. Przez kilka lat pracowała również jako metodyk w Zespole Metodyków w Lesznie. W latach 1990-1996 r. pełniła funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Gostkowie. Następnie na kilka miesięcy powróciła do pracy metodycznej, by we wrześniu  1997 r.  przejść na zasłużoną emeryturę.

Prywatnie wychowała troje dzieci i doczekała się ośmiorga wnucząt. Mąż także wykonywał zawód nauczyciela.  

Przez wiele lat pracy nauczycielskiej, kierowniczej i metodycznej zyskała sobie szacunek i uznanie w szerokim środowisku. Uczniowie darzyli Ją zaufaniem i ogromną sympatią. W 1986 r. została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Wielokrotnie była nagradzana także przez burmistrza Miejskiej Górki za bardzo dobre zarządzanie szkołą w Gostkowie, dbałość o edukację młodzieży, osiągnięcia dydaktyczne i działalność społeczną na rzecz lokalnego środowiska.

- Pani Mirosława pozostanie w naszej pamięci jako osoba niezwykle ciepła, zawsze uśmiechnięta, pozytywnie nastawiona do życia i ludzi. Rodzinie Zmarłej składam szczere wyrazy współczucia - zaznacza burmistrz Karol Skrzypczak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    Ala

    Bardzo miła.ciepła osobą.