Reklama

Nie żyje Agata Roszak - radna rady powiatu rawickiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Karol Augustyniak

Nie żyje Agata Roszak - radna rady powiatu rawickiego - Zdjęcie główne

foto Karol Augustyniak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Odeszli W wieku niespełna 55 lat odeszła Agata Roszak - mieszkanka Sarnówki, nauczycielka, działacz społeczny, radna rady powiatu rawickiego.

Po ciężkiej chorobie zmarła Agata Roszak - mieszkanka Sarnówki, nauczycielka wychowania fizycznego, działaczka Akcji Katolickiej. Miała niespełna 55 lat.

Zasiadła w radzie powiatu rawickiego

Agata Roszak była także radną rady powiatu rawickiego. Mandat objęła rok temu w kwietniu i wówczas złożyła ślubowanie (na zdjęciu poniżej, fot. Powiat Rawicki) Zastąpiła wówczas Aleksandrę Ciąder-Hajnce - wieloletnią nauczycielkę Zespołu Szkół Zawodowych, która zmarła nagle 24 lutego.

Agata Roszak w wyborach samorządowych startowała bowiem z tej samej listy co Aleksandra Ciąder-Hajnce (Prawo i Sprawiedliwość) i w tym samym okręgu uzyskała kolejny najlepszy wynik. Zagłosowało na nią 391 osób.

Nie była to jednak pierwsza tego rodzaju sytuacja, w poprzedniej kadencji Agata Roszak dołączyła do władz powiatu w podobnych okolicznościach. W 2017 roku objęła mandat po zmarłym Józefie Niemczynowskim.

Czy, kiedy i kto teraz zastąpi radną?

Kolejną osobą z największą liczbą głosów (188) na tej samej liście wyborczej jest rawiczanin, nauczyciel, były dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej - Piotr Popielas.

"Widzieliśmy, że jej stan jest poważny"

Wiadomość o śmierci Agaty Roszak dotarła do nas dziś popołudniu. Informacja ta zasmuciła także osoby z nią współpracujące.

- Wiedzieliśmy, że poważnie choruje, a jej stan w ostatnim czasie pogorszył się. Nie sądziłem jednak, że to wszystko tak szybko się potoczy - przyznał w rozmowie z portalem starosta rawicki Adam Sperzyński.

Mieszkanka Sarówki, choć walczyła z chorobą, zachowała optymizm i pogodę ducha,

- Pracowaliśmy razem przez 10 lat w szkole, a także przy organizacji festiwalu. Mimo że choroba wróciła, walczyła do samego końca, nie traciła swojej pogody ducha. Bardzo chciała żyć - mówi z kolei Maciej Szymkowiak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawiczu.

Informacja o jej odejściu pojawiła się także na profilu poświęconym Rawickiemu Festiwalowi Sportu, profilu Rada Osiedla Sarnowa oraz Powiatu Rawickiego.

 

Rodzinie i bliskim zmarłej składamy wyrazy współczucia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE