Reklama

Rawicz. Zmarł ks. Edmund Magdziarz. Był proboszczem parafii pw. św. Andrzeja Boboli

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: D. Bela (archiwum)

Rawicz. Zmarł ks. Edmund Magdziarz. Był proboszczem parafii pw. św. Andrzeja Boboli - Zdjęcie główne

foto D. Bela (archiwum)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Odeszli W wieku 69 lat odszedł ks. prałat Edmund Magdziarz. Był dziekanem rawickim i proboszczem parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Rawiczu.

Reklama

Ksiądz Edmund Magdziarz posługę w Rawiczu pełnił od 1 czerwca 2018 roku. Oficjalne powitanie nowego kapłana w parafii odbyło się dwa dni później. Duszpasterza przedstawił ksiądz Wojciech Prostak - wicedziekan i proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Rawiczu.

Zanim ks. Edmund Magdziarz objął parafię w Rawiczu, był duszpasterzem w Przemęcie.

Została mi powierzona troska o naszą świątynię. Pragnę ją podejmować razem z wami, bo sam nic nie jestem w stanie uczynić. (...) Chylę przed wami czoło i chcę służyć jak tylko potrafię. Kościoł będzie otwarty dla wszystkich - deklarował w 2018 roku ks. Edmund Magdziarz.

W ostatnich tygodniach ksiądz przebywał w szpitalach. W obu parafiach modlono się o jego powrót do zdrowia. Jak poinformował ks. Wojciech Prostak, proboszcz rawickiej fary, dziś po południu ks. Edmund Magdziarz - w 38. roku kapłaństwa - zmarł. Miał 69 lat. 

Kapłani oraz pracownicy parafii pw. św. Andrzeja Boboli podkreślają wdzięczność ordynatorowi oddziału chirugicznego oraz personelowi szpitala za opiekę nad ks. proboszczem Edmundem Magdziarzem w ostatnich dniach jego życia. 

[AKTUALIZACJA, godz. 19.10]
Pogrzeb ks. prałata odbędzie się we wtorek o godz. 11.00 w farze w Przemęcie, następnie złożenie do grobu na cmentarzu przy kościele św. Andrzeja.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE