Reklama

Zmarł wieloletni dyrektor liceum medycznego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zmarł wieloletni dyrektor liceum medycznego  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Odeszli Zmarł Marian Bohdziewicz - wieloletni dyrektor Liceum Medycznego w Rawiczu (dziś Wielkopolskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego) i wychowawca wielu pokoleń młodzieży. Miał 86 lat.

Marian Bohdziewicz urodził się 1 stycznia 1935 roku w Wilnie. Jego mama była położną, a ojciec urzędnikiem. Do 1940 roku mieszkali w Wilnie, a 1946 roku cała rodzina została ewakuowana do Polski i osiedliła się nieopodal Zielonej Góry. Tam Marian Bohdziewicz ukończył szkołę podstawową. Edukację kontynuował w liceum o profilu pedagogicznym. Po zdaniu matury przez dwa lata pracował w szkole podstawowej, co przerwało mu powołanie do wojska.

Po odbyciu służby wojskowej znów pracował w szkole podstawowej pod Opolem. Następnie został przyjęty na do Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu na wydział filologiczno-historyczny. Sytuacja materialna zmusiła go jednak do podjęcia pracy w szkole zawodowej w Rawiczu. Studiował nadal, ale zaocznie - w Krakowie, gdzie zdobył tytuł magistra.

W 1959 roku zawarł związek małżeński z nauczycielką Cecylią Ławniczak, a z pracy w szkole zawodowej przeniósł się do Liceum Medycznego, w którym pracował przez 25 lat. Był nauczycielem, wicedyrektorem oraz dyrektorem placówki (w latach 1984-1989). Na emeryturę przeszedł w grudniu 1990 roku, ale mimo to miał ciągły kontakt z pielęgniarkami, które przez lata kształcił, uczestniczył w zjazdach asolwentów. 

Marian Bohdziewicz wraz z żoną byli bardzo zaangażowanymi działaczami Akcji Katolickiej przy Parafii Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu. Pani Cecylia przez wiele lat była jej prezesem, a pan Marian członkiem Banku Żywności. Jako małżeństwo spędzili wspólnie 60 lat.

Marian Bohdziewicz zmarł 12 grudnia w wieku 86 lat. 

Pogrzeb odbędzie się 16 grudnia o godzinie 1300 na rawickim cmentarzu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy