Reklama

Bezpieczne wakacje w czasach pandemii – o czym warto wiedzieć?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pexels.com

Bezpieczne wakacje w czasach pandemii – o czym warto wiedzieć? - Zdjęcie główne

foto pexels.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Pandemia spowodowana COVID-19, choć trwa już od dawna, wciąż krzyżuje wiele planów. Mimo tego, że wiele osób nauczyło się już żyć z obecną sytuacją, nadal panuje wiele niewiadomych i obaw związanych z chorobą. Jednak 2021 rok okazał się bardziej otwarty na różnego rodzaju podróżowania niż 2020 rok. Coraz więcej osób zaczęło podróżować po kraju, ale także wyjeżdżać za jego granicę. Jednak wciąż pozostaje wiele kwestii, o których należy pamiętać podczas wyjazdów.

Bezpieczne wakacje w czasach pandemii w kraju

Wiele osób podróżując po kraju, zdecydowanie preferuje podróż samochodem. Jednak jeśli nie ma się swojego transportu, pojawiają się wątpliwości i często rezygnacja z upragnionego odpoczynku. Nie powinniśmy rezygnować z urlopu czy też ważnego dla nas wyjazdu – wystarczy zadbać o kilka istotnych kwestii. O czym warto pamiętać?

  • Reżim, który powinniśmy przestrzegać podczas podróżowania środkami transportu publicznego, jest ściśle określony w przepisach rządowych. Przede wszystkim aktualnie obowiązujący nakaz noszenia maseczek. Kierowcy i załoga danego transportu dbając o nasze bezpieczeństwo, będzie przypominać o każdych zasadach, jeśli o nich nie wiemy.
  • W szczytowych falach pandemicznych, obowiązują ściśle określone limity miejsc, aby wirus nie miał możliwości szybkiego przedostania się do otoczenia.
  • Zanim wybierzemy się do określonego miejsca, warto sprawdzić, czy nie obowiązuje tam obowiązek posiadania paszportu szczepień. Choć nie ma obowiązku przedstawienia go osobom postronnym, właściciele hoteli mogą odmówić przyjęcia klienta.
  • Podróżując, warto także przestrzegać zasad epidemiologicznych. Zachowywać określony dystans, ale także w miarę możliwości dezynfekować dłonie. Kiedy kichamy, należy bezwzględnie zasłaniać usta i nos.
Nie zapominajmy też o ubezpieczeniu. Wiele towarzystw ma w swojej ofercie specjalne produkty związane z pandemią. Lista ubezpieczycieli znajduje się na stronie: https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ubezpieczenie-od-koronawirusa-jakie-towarzystwa-zapewniaja-ochrone.

Bezpieczne wakacje za granicami kraju

O czym należy pamiętać, kiedy wyjeżdżamy z kraju? Warto pamiętać, że podczas podróżowania obowiązki mogą się różnić dla osób zaszczepionych, jak i tych niezaszczepionych. Nie możemy zapominać o:

  • zasłanianiu ust i nosa w miejscach wskazanych;
  • zachowaniu odpowiedniego dystansu społecznego;
  • dezynfekcji rąk.
Jeśli nie posiadamy pełnego szczepienia przeciwko COVID-19 warto zapoznać się z kierunkami – niektóre z nich będą wymagać od nas wykazania np. negatywnego testu. Warto też wybierać bezpieczne środki transportu, jak się okazuje, są nimi samoloty. To na ich pokładzie powietrze wymieniane jest średnio 30 razy na godzinę i filtrowane z ponad 99,99% wszystkich cząstek.
Jeśli czujemy się gorzej, warto zrezygnować z podróży, aby nie zarazić pozostałych pasażerów, a gdy jesteśmy na miejscu, warto unikać zatłoczonych miejsc.

Posiłki powinniśmy spożywać w wyznaczonych do tego miejscach i warto unikać spędzania czasu w zamkniętych pomieszczeniach. Dodatkowo wszystkie ważne informacje na temat podróżowania znajdują się na stronach rządowych danego kraju. Powinniśmy zapoznać się z nimi, kiedy zdecydujemy się na podróż. Pamiętajmy też o ubezpieczeniu. Więcej informacji można należy szukać na portalu wakacyjnapolisa.pl.

Co zrobić po powrocie zza granicy?

Jeśli jesteśmy osobami niezaszczepionymi, warto w pierwszej kolejności poddać się testom diagnostycznym. To właśnie one pozwolą uniknąć bądź też skrócić czas trwania kwarantanny, która jest narzucana w momencie przekroczenia granicy. Jeśli wynik jest negatywny, warto obserwować swój organizm, czy nie przejawia on objawów COVID-19.

Czy podróżowanie jest bezpieczne?

Nikt nie daje 100% pewności w tej kwestii. Wirus szybko  się rozprzestrzenia. Jednak zachowując odpowiednie środki bezpieczeństwa jesteśmy mniej narażeni, a podróżowanie może być bezpieczniejsze. Wyżej wymienione zasady pomogą sprawić, aby wyjazd odbył się bez zbędnych komplikacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy