Reklama

Czy warto inwestować w kryptowaluty?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: materiał partnera

Czy warto inwestować w kryptowaluty? - Zdjęcie główne

foto materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Kryptowaluty zyskały ogromną popularność. Dla wielu osób jest to szansa na szybki zarobek. Rzeczywistość nie jest jednak tak kolorowa. Zanim nabędziesz tę wirtualną walutę, zapoznaj się z naszym artykułem.

Kryptowaluty to nie jest pewny zysk

Niektórym wydaje się, że na wirtualnej walucie można łatwo zarobić. Prawda jest jednak taka, że wymaga to od nas dużej wiedzy i znajomości rynku. W dodatku musimy być gotowi na ogromne spadki. Przyjemnie jest patrzeć na Twoje krypto, gdy to rośnie o 50% do góry w ciągu tygodnia. Zdarza się jednak, że o jeszcze więcej spadnie w ciągu kilku dni. Zanim zaczniemy inwestować poważne pieniądze, wyeudukujmy się. W innym wypadku bardzo prawdopodobne jest utracenie znacznej części wpłaconych pieniędzy.

Musimy być również gotowi na to, że nasza głowa będzie musiała przyzwyczaić się do dużych emocji. Jeśli potraktujemy kryptowaluty poważnie, będziemy musieli śledzić kursy kryptowalut w czasie rzeczywistym. Gdy zaobserwujemy nietypowe zjawisko, na przykład gwałtowne spadki, będziemy mogli odpowiednio szybko zareagować.

Inwestuj również w mniej ryzykowne produkty finansowe

Nie mówimy, że nie warto interesować się kryptowalutami. Jeśli nabędziemy odpowiedniego doświadczenia, wówczas faktycznie może być to ciekawy sposób na inwestowanie. Mimo to warto zapoznać się również z innymi sposobami na lokowanie swoich środków.

Na pewno od lat dużą popularnością cieszy się kupowanie złota czy srebra. Co prawda na tych kruszcach nie zarobimy spektakularnie, jednak cechuje je to, że dobrze trzymają one swoją wartość. W dodatku w ostatnich latach ich cena również rosła, co z pewnością ucieszyło inwestorów.

Niektórzy decydują się również w zakup akcji i obligacji, na przykład w pakietach w postaci ETF-ów. Jest to inwestycja, która potrafi dobrze zwrócić się w dłuższej perspektywie czasu. Musimy jednak brać pod uwagę to, że w przyszłości pojawią się kryzysy gospodarcze, które pozbawią nas zysku. Niestety, inwestowanie często wiąże się ze sporym ryzykiem.

Jeśli chcemy więc nieco zarobić, ale nie narażać się na straty, to ciekawą alternatywą są między innymi obligacje państwowe indeksowane inflacją. Na nich kokosów nie zarobimy, jednak będziemy po paru latach nieco „do przodu”. Możemy również szukać ciekawych lokat z dobrym oprocentowaniem. Ostatnie podnoszenie stóp procentowych sprawiło, że teraz na rynku znajdziemy kilka ciekawych ofert.

Sprawdźmy również porównanie produktów finansowych. Dzięki niemu będziemy mogli zdecydować, w co takiego chcemy zainwestować.

Podsumowanie

Na pewno warto inwestować swoje środki. Tak naprawdę to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zapewnienie sobie stabilnej sytuacji finansowej. Musi być to jednak poprzedzone zdobyciem odpowiedniej wiedzy. A i wówczas należy mieć świadomość tego, że część pieniędzy będziemy mogli stracić. Dlatego lepiej od razu mieć to wkalkulowane i absolutnie nie inwestować środków, których utrata wpędzi nas w tarapaty. Problemy finansowe są bowiem czymś, czego nie życzymy absolutnie nikomu.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy