Masz 13-19 lat i chcesz mieć realny wpływ na to, co dzieje się wokół Ciebie? Szukasz sposobu, by zdobyć nowe umiejętności, poznać ludzi z pasją i działać na rzecz swojego otoczenia? Nasz projekt "Młodzi Ambasadorzy i Ambasadorki Praw Podstawowych" to idealna okazja, aby zacząć działać i wspólnie tworzyć lepszą przyszłość!
Co to za projekt?
Projekt jest skierowany do młodzieży z Gminy Rawicz i Gminy Wąsosz, która chce dowiedzieć się więcej o swoich prawach, rozwijać swoje talenty, a także angażować się w życie społeczne. Działamy na rzecz praw człowieka i demokracji, ale co najważniejsze - to Ty będziesz miał/a szansę działać lokalnie, w swojej społeczności. Czekają na Ciebie:
- Warsztaty "Obywatelski Compass" - dowiesz się, czym są prawa człowieka i jak możesz ich używać w praktyce, by zmieniać otaczający Cię świat.
Diagnoza rówieśnicza - wspólnie z rówieśnikami przeprowadzisz badania, które pomogą nam zrozumieć potrzeby młodych ludzi i wyzwania, przed którymi stoicie. Twoje opinie będą miały wpływ na dalsze działania projektu! - Twoje własne inicjatywy z budżetem! - jeśli masz pomysł na projekt społeczny, który może pomóc Twojej okolicy, to świetnie! Otrzymasz budżet na jego realizację! Możesz stworzyć event, kampanię społeczną, akcję w szkole - Ty decydujesz, my wspieramy finansowo!
- Kampania i komiksy w social mediach - masz okazję stworzyć kreatywne materiały (w tym komiksy edukacyjne podczas profesjonalnych warsztatów!) i promować je na naszych social mediach - TikToku, Instagramie i Facebooku. Twoje pomysły będą widoczne dla wszystkich, a przy okazji pokażesz innym, o co chodzi z prawami człowieka.
- Spotkania z lokalnymi decydentami – będziesz mieć okazję wziąć udział w konsultacjach z osobami, które decydują o przyszłości Twojego regionu. To Twoja szansa, by wpłynąć na decyzje, które zmienią Twoje otoczenie!
Dla kogo jest ten projekt?
Projekt jest skierowany do młodzieży w wieku 13-19 lat z Gminy Rawicz i Gminy Wąsosz. Wspieramy również młodzież z doświadczeniem uchodźczym, bo wierzymy, że różnorodność to nasza siła.
Dlaczego warto dołączyć?
Poznasz ludzi z pasją - zarówno rówieśników, jak i inspirujących trenerów, którzy pomogą Ci rozwinąć swoje talenty. Jednym z nich jest Sebastian Ciszewski, który ma ogromne doświadczenie w pracy z młodzieżą i wie, jak wspierać rozwój młodych ludzi.
Zdobędziesz nowe umiejętności – nauczysz się, jak organizować wydarzenia, współpracować z innymi, a także prowadzić kampanie społeczne i promować swoje działania w social mediach.
Masz realny wpływ - Twoje pomysły będą miały znaczenie. Możesz zmienić nie tylko swoją szkołę, ale i całą społeczność. To, co stworzysz, będzie miało długotrwały efekt!
Jak się zgłosić?
To proste! Wystarczy, że klikniesz w link do formularza zgłoszeniowego online - TUTAJ. Wypełnienie formularza zajmie tylko chwilę, a dzięki temu zyskasz możliwość dołączenia do naszego zespołu i rozpoczęcia działań!
Nie czekaj - zgłoś się już dziś i zacznij działać na rzecz praw człowieka! Udział w projekcie jest bezpłatny, zapewniamy poczęstunek, materiały, ubezpieczenie, nocleg podczas warsztatu wyjazdowego, transport , wyżywienie oraz profesjonalną kadrę trenerską.
Masz pytania, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: Monika Pawlak 603 118 624 lub pisz na maila: fundacja.cooperacja@gmail.com
Projekt współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach Projektu „Building Bridges - Civic Capital in Local Communities”, realizowanego ze środków programu CERV finansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu „Obywatele, Równość, Prawa i Wartości” na lata 2021-2027.