Reklama

Ile zarabiają korepetytorzy w Polsce?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Materiał Partnera

Ile zarabiają korepetytorzy w Polsce? - Zdjęcie główne

foto Materiał Partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Korepetycje w naszym kraju to temat niezwykle interesujący, gdyż wiele osób chce wiedzieć, ile właściwie zarabiają korepetytorzy w Polsce. Ceny lekcji indywidualnych potrafią być bardzo różne, ponieważ zależą od wielu czynników. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, co wpływa na wysokość cennika korepetycji nad Wisłą.

Ceny korepetycji – ile zarabiają korepetytorzy?

Korepetycje w Polsce od wielu lat pozostają bardzo popularnym rynkiem zarówno wśród uczniów, jak też osób dorosłych. W 2022 roku coraz częściej zajęcia indywidualne odbywają się nie tylko stacjonarnie, ale również online. Rosnące zapotrzebowanie na jakościową naukę sprawia, że korepetytorzy nie mogą narzekać na brak zleceń. A jak jest z ich zarobkami?

Ogółem rzecz biorąc, ceny korepetycji uzależnione są od kilku czynników, do których należą:

·         Doświadczenie i wykształcenie korepetytora.

·         Lokalizacja zajęć (duże miasto – małe miasto; stacjonarnie – online).

·         Konkurencja na rynku (mniej popularne przedmioty pozwalają narzucać wyższe ceny zajęć).

·         Średnie ceny korepetycji na danym rynku.

·         Pobudki osobiste każdego korepetytora.

Uśredniając dane z polskich miast, możemy wyciągnąć wnioski, że najdroższe korepetycje są w Warszawie. Na przeciwległym biegunie znajduje się natomiast Rzeszów. Ceny korepetycji w Polsce wahają się od 20 PLN do nawet ponad 200 PLN za godzinę zajęć.

 

Czy warto przepłacać?

Jeżeli szukasz najlepszej jakości korepetycji za przystępne ceny, znajdziesz je w serwisie BUKI online. Wielu korepetytorów oferuje swoje usługi poniżej średnich cenników krajowych, więc możesz zaoszczędzić na edukacji. Co więcej, zyskujesz pewność, że lekcje indywidualne są najlepszej klasy, gdyż wszyscy korepetytorzy podlegają dokładnej weryfikacji.

Warto również odnotować ofertę Easy School, gdyż jest to nowoczesna szkoła internetowa oferująca jakościową naukę wielu przedmiotów. Im większy pakiet zajęć zamówisz, tym niższa będzie cena jednostkowa. Koszty nauki są tutaj niezwykle przystępne, więc opłaca się zerknąć na aktualną ofertę lekcji dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

 

Ile zarabiają korepetytorzy?

Ceny korepetycji to jedno, ale zupełnie inną kwestią są realne zarobki korepetytorów w Polsce. Pracując na własny rachunek, miesięczne przychody nauczycieli prywatnych uzależnione są od liczby godzin pracy.

Przykładowo, jeżeli korepetytor oferuje lekcje w cenie 50zł/60min, a takich zajęć prowadzi dziennie 6, miesięcznie może zarobić nawet 5500zł. Netto czy brutto?

 

Korepetycje a podatki

Czy korepetytorzy płacą podatek dochodowy od zarobionych pieniędzy? Oficjalnie, każda praca w Polsce powinna być opodatkowana, aczkolwiek rynek korepetycji ma na ten temat inne zdanie.

Jeśli przychody z tytułu prowadzenia takiej działalności nie przekraczają miesięcznie 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia (1505zł w 2022 roku), wówczas nie trzeba płacić od nich podatku. W takiej sytuacji nie trzeba też rejestrować jednoosobowej działalności gospodarczej w CEiDG.

Jednakże kwestie podatkowe w przypadku pracy korepetytora są o wiele bardziej złożone. Inaczej rozlicza się osoba prywatna, inaczej prowadząca działalność, a jeszcze w inny sposób zatrudniona na umowie. Stąd też różnice w zarobkach „na rękę”, a więc netto, mogą być całkiem spore.

 

Podsumowanie

Korepetytorzy w Polsce potrafią zarobić całkiem przyzwoite pieniądze, o ile są w stanie stworzyć sobie napięty grafik na cały tydzień. Istnieje też sporo osób, które traktują korepetycje jako pracę dorywczą. Tak czy inaczej, zarobki korepetytorów zdecydowanie są w stanie przewyższyć płacę na etacie nauczycielskim. Z tego względu, tak wielu nauczycieli decyduje się prowadzić również naukę indywidualną.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy