Reklama

Inwestycja MAHLE – nowe miejsca pracy w regionie

Opublikowano:
Autor:

Inwestycja MAHLE – nowe miejsca pracy w regionie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane MAHLE w Krotoszynie inwestuje w rozwój działalności. Obecnie trwa budowa nowoczesnego zakładu filtrów.

Powstaną w nim nowe miejsca pracy dla inżynierów, specjalistów z zakresu technologii takich jak tłoczenie i formowanie tworzywa sztucznego. Poszukiwani będą m.in.: liderzy procesów produkcji, technicy produkcji, inżynierowie jakości, logistycy. W kolejnych etapach rozwoju inwestycji firma planuje uruchomić nabory na stanowiska produkcyjne.

MAHLE Polska produkuje komponenty silników, takie jak zawory, prowadnice, wałki rozrządu, tuleje i tłoki. Nowa inwestycja oznacza uruchomienie innego typu produkcji - w asortymencie firmy pojawią się moduły filtracyjne, które mogą być stosowane jako podzespoły trendów szybko rozwijającego się rynku aut elektrycznych oraz hybrydowych, ale również w tradycyjnych samochodach z  silnikami spalinowymi. Montaż tego typu produktów w samochodach to ekologiczne rozwiązanie, ponieważ moduły filtracyjne służą eliminacji elementów, które w dotychczasowych technologiach skażały środowisko w procesach ich utylizacji.

Zakończenie budowy Zakładu Filtrów ma nastąpić pod koniec tego roku, a rozpoczęcie produkcji jest planowane na 2022 rok. Wartość inwestycji szacowana jest na około 50 mln. zł. Pieniądze te zostaną w naszym regionie, ponieważ prace budowlane prowadzą wykonawcy z Krotoszyna i okolic.

MAHLE Polska Sp. z o.o. jest częścią Grupy MAHLE, która od 100 lat rozwija technologie dla przemysłu motoryzacyjnego. Koncern ten tworzy 160 fabryk oraz 16 centrów badawczo-rozwojowych zlokalizowanych w różnych krajach na 5 kontynentach. W Polsce grupę tę reprezentują zakłady produkcyjne w Krotoszynie i Ostrowie Wlkp., Centrum Badań i Rozwoju znajdujące się w Ostrowie Wlkp., a także Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu. 

- MAHLE Polska jest jednym z największych pracodawców w naszym rejonie – mówi Grzegorz Przybył, Dyrektor Zakładu Filtrów. – Warto dołączyć do naszego zespołu. Nasi pracownicy na co dzień mają kontakt z nowoczesną technologią, mogą rozwijać swoje umiejętności poprzez korzystanie ze szkoleń zawodowych i językowych, jakie dla nich przygotowujemy. Ponadto mają możliwość z korzystania z bogatego pakietu benefitów socjalnych oraz prywatnej opieki zdrowotnej. Zachęcam do śledzenia strony jobs.mahle.com, gdzie publikujemy aktualne oferty pracy. – dodaje.

 

Artykuł pochodzi z portalu krotoszynska.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE