reklama
reklama

Jak usunąć grzyb ze ściany?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Materiały partnera

Jak usunąć grzyb ze ściany? - Zdjęcie główne

foto Materiały partnera

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Grzyb na ścianach powoduje ich niszczenie, ale wpływa także negatywnie na nasze zdrowie. Może on powodować m.in. choroby płuc. Zamiast za każdym razem usuwać grzyb ze ścian lepiej zwalczyć jego przyczynę. Jak to zrobić? Dowiesz się z tego artykułu! Zapraszamy do lektury!
reklama

Grzyb: co to jest i dlaczego pojawia się w domu?

Grzyb może być bardzo niebezpieczny, jeśli pojawi się w domu. Najczęściej można go zauważyć na ścianach oraz meblach. W tych miejscach pojawiają się wykwity, które mogą mieć kolor brunatny, czarny lub zielony. Do powodów występowania grzybów w domach należy zaliczyć zbyt dużą wilgotność oraz słabą cyrkulację powietrza. Dzieje się tak w związku z niesprawną wentylacją grawitacyjną. Wymaga ona różnicy temperatur i ciśnień pomiędzy tymi, które znajdują się w budynku oraz tymi na zewnątrz. Niestety szczelne okna nie pomagają w jej działaniu. Dlatego niezbędne jest ich otwieranie lub rozszczelnienie.

Grzyb, który zaatakuje ściany oraz meble, usuwa się bardzo trudno. Niezbędne jest użycie środków chemicznych. Nie dość, że sam grzyb powoduje nieprzyjemny zapach, to wykorzystane preparaty również. Po takiej operacji konieczne jest dokładne wietrzenie pomieszczeń.

 

Grzyb: jak zapobiegać jego powstawaniu?

Zamiast za każdym razem usuwać pojawiające się wykwity, lepiej jest zapobiegać ich powstawaniu. Doskonałym rozwiązaniem jest montaż rekuperacji. Zapewnia ona skuteczną wentylację powietrza oraz odpowiedni poziom jego wilgotności.

Rekuperacja to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Oznacza to, że podczas wymiany powietrza dochodzi również do jego ogrzania, co ma ogromne znaczenie w chłodne i zimowe miesiące. Nieodłącznym elementem wentylacji mechanicznej jest rekuperator, jak ten stworzony przez firmę JAWAR. To urządzenie elektryczne, które zarządza całym procesem, a przez niego przechodzi powietrze wywiewane z pomieszczeń oraz do nich nawiewane.

Do rekuperatora dochodzi powietrze z zewnątrz, które jest pobierane przez czerpnię. Jest ono transportowane odpowiednimi kanałami. W rekuperatorze powietrze jest filtrowane oraz ogrzewane. Jest to możliwe dzięki wymiennikowi ciepła. Pobiera on energię cieplną z powietrza zużytego, które jest wywiewane z pomieszczeń. Ogrzane powietrze dystrybuowane jest do odpowiednich miejsc w budynku. Z kolei zużyte jest odprowadzane z budynku przy pomocy wyrzutni.

 

 

Podsumowanie

Pojawiający się w domu grzyb świadczy o zbyt dużej wilgotności oraz słabo działającej wentylacji. Problem ten można rozwiązać za pomocą rekuperacji. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest niezależna od temperatury oraz ciśnienia. Zapewniając skuteczną wymianę powietrza, zapobiega się powstawaniu warunków do powstawania i rozwoju grzybów. Tym samym na ścianach i meblach nie pojawiają się wykwity, które zagrażają zdrowiu.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama