Reklama

Zrekrutują dla Ciebie pracownika – jak działają agencje rekrutacyjne?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiały partnera

Zrekrutują dla Ciebie pracownika – jak działają agencje rekrutacyjne? - Zdjęcie główne

foto Materiały partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Każdy przedsiębiorca, który kiedykolwiek na własną rękę poszukiwał kandydatów do pracy, wie, że rekrutacja pracownika jest trudniejsza, niż się wydaje. Czasem nieskuteczny jest nawet wewnętrzny dział HR, ponieważ zwykli rekruterzy często nie mają wiedzy i doświadczenia, których wymaga pozyskiwanie specjalistów i menedżerów najwyższego szczebla. W każdym przypadku skorzystanie z usług agencji rekrutacyjnej jest oszczędnością czasu i pieniędzy, które firma traci na nieefektywne poszukiwania.

Dlaczego rekrutacja pracownika na własną rękę bywa nieskuteczna?

Przedsiębiorcy często nie wiedzą, dlaczego nie mogą pozyskać odpowiedniego kandydata, na określone stanowisko. Na kolejne ogłoszenia odpowiadają niekompetentne osoby, a interesujący kandydaci nie wykazują wystarczającego zaangażowania lub rezygnują tuż przed, lub wkrótce po podjęciu pracy.

Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele: od niewłaściwie przygotowanego profilu kandydata czy niejasnej oferty pracy, przez nieprawidłowo przeprowadzony proces rekrutacji, po zaniedbania w trakcie tzw. onboardingu, czyli procesu wdrażania nowej osoby do pracy. Rekrutacja pracownika przez agencję, taką jak HRK, pozwoli wyeliminować te błędy.

Największy problem pojawia się, gdy szukamy wysokiej klasy menedżera lub specjalisty – takich kandydatów ciężko znaleźć, a jeszcze trudniej przekonać ich do podjęcia pracy akurat w naszej firmie. W takich przypadkach rekrutację pracownika również lepiej powierzyć specjalistom pracującym w takiej agencji jak HRK.

 

Rekrutacja pracownika przez agencję – jak to działa?

Profesjonalna agencja rekrutacyjna, taka jak HRK, działa w oparciu o sprawdzone metody pozyskiwania pracowników i wypracowane procedury:

  • Po rozpoznaniu potrzeb klienta przygotuje najlepszą dla niego strategię, zgodnie z którą będzie przebiegać rekrutacja pracownika, określi wymogi kompetencyjne i dobierze optymalne dla konkretnego przypadku metody;
  • Określi i zindywidualizuje kanały dotarcia do odpowiednich kandydatów, stworzy listę najbardziej pożądanych pracowników, do których być może trzeba będzie dotrzeć metodą direct search, jeśli nie poszukują oni pracy w sposób aktywny;
  • Przeprowadzi rozmowy z wybranymi kandydatami i zweryfikuje ich kompetencje za pomocą sprawdzonych i skutecznych w rekrutacji pracownika narzędzi;
  • Zarekomenduje najlepszych kandydatów, a w razie potrzeby przygotuje analizę dotyczącą ewentualnej ścieżki ich rozwoju;
  • Wesprze klienta w procesie onboardingu, czyli wdrażania nowej osoby do pracy. To bardzo ważny element, bez którego rekrutacja pracownika często bywa nieskuteczna, a nowo zatrudnione osoby rezygnują z pracy po kilku tygodniach lub miesiącach.

 

Agencje, takie jak HRK, zatrudniają doświadczonych w rekrutacji profesjonalistów, którzy dzięki odpowiednim kompetencjom wiedzą, jak wyłuskać z rynku najbardziej wartościowych kandydatów, którzy zwiążą się z firmą na dłużej. Rekruterzy często podzieleni są na zespoły dedykowane konkretnym branżom, co ułatwia współpracę zarówno z klientem, jak i potencjalnym pracownikiem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy