Reklama

Gmina Pakosław posadziła 95 drzew miododajnych

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rolnictwo Pod koniec października wzdłuż 3 dróg polnych w Chojnie posadzono 95 sadzonek drzew miododajnych.

Jak informuje Krzysztofa Wawrzyniak, pracownik Urzędu Gminy w Pakosławiu, gmina pozyskała pieniądze na zakup sadzonek z urzędu marszałkowskiego w wysokości prawie 17.000 zł. Całkowity koszt zadania - zakup sadzonek oraz wykonanie nasadzeń - wyniósł przeszło 23.000 zł. Brakujące pieniądze pochodzą z budżetu gminy Pakosław.

W ramach programu w ciągu 5 lat gmina musi utrzymać ilość nasadzeń przynajmniej na tym samym poziomie. W przypadku uschnięcia lub obumarcia drzewa należy uzupełnić stan. W takim przypadku koszt leży już po stronie gminy - dodaje Piotr Skrzypek, wójt gminy Pakosław.

Drzewa posadzono przy drogach w kierunku oczyszczalni ścieków, Konar oraz Niemarzyna. Wśród posadzonych gatunków znalazły się: lipa drobnolistna, robinia akacjowa oraz klon zwyczajny.

Wierzymy, że dzięki podjętym działaniom uda się zapobiec wymieraniu pszczół i zachować lokalną bioróżnorodność - podkreśla Krzysztofa Wawrzyniak. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy