Reklama

Dzięki konkursowi chcą upiększyć wsie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Dzięki konkursowi chcą upiększyć wsie - Zdjęcie główne

Szymonki | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rolnictwo Mieszkańcy Szymonek i Płaczkowa planują inwestycje w swoich miejscowościach. Postarają się po pieniądze na ten cel w konkursie „Pięknieje Wielkopolska Wieś”.

Radni zgodzili się, by dwa sołectwa - Płaczkowo i Szymonki - postarały się o pieniądze w ramach konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”. I jednocześnie zabezpieczyli po 20 tys. zł na wkład własny każdej z wiosek, który jest wymagany do udziału w konkursie. 

Jak mówi wiceburmistrz Jutrosina, Marek Glura, pomysł na projekt w Płaczkowie jest, ale na razie nie chce zdradzać szczegółów, gdyż wymaga on dodatkowych ustaleń. 

Natomiast w Szymonkach, jak przekazuje Marek Glura, w planach jest zagospodarowanie terenu, który w ubiegłym roku gmina przejęła od nadleśnictwa, w drodze zamiany. - Mieszkańcy chcieliby postawić mały budynek rekreacyjny, ogrodzić go i utwardzić teren wokół - przekazał wicewłodarz. Marek Glura wyjaśnia, że będą tworzone kosztorysy dla obu projektów, które muszą być złożone do 7 lutego. 

Płaczkowo i Szymonki nie są pierwszymi wsiami z gminy Jutrosin, które wezmą udział w programie. W zeszłym roku były to Zmysłowo i Nowy Sielec, a w 2020 Stary Sielec, Nad Stawem i Bartoszewice. W ramach tego programu powstały lub zostały zmodernizowane świetlice wiejskie, powstały siłownie zewnętrzne czy też poszerzono drogę. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy