Reklama

KRUS oferuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

KRUS oferuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rolnictwo Dzieci rolników będą mogły skorzystać z turnusów rehabilitacyjnych. Opłaci je KRUS.

Jak przekazuje KRUS turnusy rehabilitacyjne są przewidziane dla dzieci rolników urodzonych w latach 2007-2015, czyli mających 7- 15 lat. Poza wymaganiami co do wieku dziecka, aby skorzystać z turnusu przynajmniej jedno z rodziców dziecka lub jego opiekun prawny musi być ubezpieczony w KRUS w pełnym zakresie, nieprzerwalnie przez co najmniej rok.

Przewidziano dwa turnusy trwające 21 dni. Dla dzieci z chorobami układu oddechowego przewidziano turnus w Szklarskiej Porębie w terminie 30 czerwca - 20 lipca, natomiast dla dzieci z wadami postawy i chorobami układu ruchu - w Jedlcu w terminie 01– 21 sierpnia.

Jak zapewnia KRUS turnusy rehabilitacyjne są bezpłatne, a dzieci będą miały zapewnione m.in. całodzienne wyżywienie, zakwaterowanie, całodobową opiekę medyczną oraz indywidualny program rehabilitacyjny, a opiekę nad nimi będzie sprawowała wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Wnioski wraz z załącznikami, a więc informacją o stanie zdrowia dziecka wraz z oświadczeniem rodzica bądź opiekuna prawnego oraz dokumentacją medyczną związaną z leczeniem specjalistycznym dziecka, można składać do 16 maja 2022r. bezpośrednio w KRUS-ie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy