Awdaniec traci kontakt z czołówką

Awdaniec traci kontakt z czołówką - Zdjęcie główne

W minioną niedzielę na stadionie przy ulicy Spokojnej zmierzyły się jak dotąd dwie najlepsze nasze A-klasowe drużyny. Na terenie Rawii II zameldował się pakosławski Awdaniec, co wieszczyło duże emocje. Mimo, że mecz toczył się w trudnych warunkach atmosferycznych, a boisko było mocno nasączone wodą, pojedynek obfitował w bramki i mógł się podobać. Rawiczanie zaczęli od mocnego uderzenia, bo już w 5. minucie Oskar Maciejewski otworzył wynik tego meczu. Dwadzieścia minut później goście wyrównali, a Kosmę Zawidzkiego pokonał Wojciech Cieplik. Mecz był otwarty i kolejne gole pozostawały kwestią czasu. W 35. minucie gospodarze po raz drugi objęli prowadzenie, a tym razem do siatki pakosławian trafił grający trener - Tomasz Skrzypczak. Rawia z prowadzenia cieszyła się tylko dwie minuty, ponieważ w 37. minucie wyrównał Krzysztof Paca. Ostatnie słowo pierwszej połowy należało jednak do miejscowych. W 42. minucie Szymona Krawczyka pokonał Hubert Gill, a sędzia chwilę później zakończył pierwszą część gry. Po zmianie stron goście bardzo chcieli wyrównać, ale tego dnia przy Spokojnej nie byli już w stanie nic strzelić. Derbowe starcie zakończyło się więc wynikiem z pierwszej połowy. Swoje mecze wygrał Lew Pogorzela i Piast Poniec i te dwie ekipy powiększyły przewagę nad trzecią w tabeli drużyną Nowickiego. Rawia II z kolei dzięki trzem ostatnim wygranym, awansowała na czwarte miejsce, tracąc do Awdańca 3 punkty. W następnej kolejce drużyna Tomasza Skrzypczaka na własnym boisku podejmować będzie Piast Poniec. Pierwszy gwizdek w niedzielę o 15.00. Awdaniec także na własnym terenie zagra natomiast z Błękitnymi Kąkolewo. Mecz odbędzie się w sobotę o 15.00.

(AK)

Rawia II Rawag Rawicz - Awdaniec Pakosław 3:2 (3:2)

1:0 - Oskar Maciejewski (5'), 1:1 - Wojciech Cieplik (25'), 2:1 - Tomasz Skrzypczak (35'), 2:2 - Krzysztof Paca (37'), 3:2 - Hubert Gill (42')

Rawia: Kosma Zawidzki - Bartosz Frąszczak, Tomasz Skrzypczak, Patryk Skrzypczak, Szymon Świtała, Marcel Kubeczka, Mariusz Molka, Kamil Cheba (46'Stanisław Kołeczko), Jakub Jarus, Hubert Gill, Oskar Maciejewski (80'Sebastian Cieśla)

Awdaniec: Szymon Krawczyk - Szymon Dolata, Bartosz Kaczmarek (46'Łukasz Krzyżosiak), Hubert Panek, Dominik Małecki (50'Robert Szkudlarek), Wojciech Zimny, Krzysztof Paca, Dawid Durczewski (65'Szymon Szwarc), Adam Spychalski, Karol Deka, Wojciech Cieplik