Sarnowianka zdobyła mistrzostwo ligi. "Wracamy tam, gdzie nasze miejsce" [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sport Wygraną gospodarzy zakończyło się ostatnie spotkanie Sarnowianki Sarnowa. Na Stadionie Leśnym "Koziary" pokonały LUKS Stare Bojanowo 3:1.

Spotkanie rozegrano w niedzielne popołudnie, w niemal 35-stopniowym upale. Równo o 16.00 kibice i piłkarze usłyszeli gwizdek rozpoczynający ostatni mecz sezonu w Proton klasie A, gr. 7. O oprawę meczu zadbali kibice Sarnowianki.

Gospodarze już w 5. minucie wyszli na prowadzenie. Do bramki rywala trafił kapitan Sarnowianki - Dawid Kramarczyk. Po pierwszym golu, na stadionie zapanowała radość. Gospodarze w meczu byli zdecydowanie lepsi - przeprowadzali większą ilość akcji i lepiej rozgrywali piłkę.

Odpowiedź gości nadeszła w 40. minucie. Jak się później okazało, była to jedyna bramka zawodników ze Starego Bojanowa w tym spotkaniu. Na koniec pierwszej połowy - w 44. minucie - ponownie gola dla gospodarzy zdobył Dawid Kramarczyk. Zawodnicy do szatni schodzili przy wyniku 2:1 dla gospodarzy.

W drugiej połowie gra się uspokoiła. W 59. minucie gola dla Sarnowianki zdobył Patryk Skrzypczak, niespełna 7 minut później groźny strzał na bramkę rywala oddał Sebastian Sęk - jednak niecelny. Mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Po zakończeniu spotkania w Sarnowie można było usłyszeć okrzyki radości. Kibice i zawodnicy odpalili race i rozpoczęli świętowanie awansu.

Jak widać, emocje bardzo pozytywne. Dopięliśmy swego, to co zakładaliśmy przed sezonem. Cel został spełniony. Wracamy tam, gdzie nasze miejsce - skomentował Tomasz Skrzypczak, trener Sarnowianki.

Swojej radości nie krył też prezes klubu Sławomir Górniak.

Jestem bardzo szczęśliwy. Po roku nieobecności wracamy do klasy okręgowej. Obiecaliśmy sobie wspólnie pod klubowym budynkiem, że wracamy do okręgówki. Chłopaki powiedzieli, że nigdzie nie odchodzą i walczymy o okręgówkę i tak też się stało. Po prostu, super - podkreślił prezes.

Sarnowianka wygrała ligę z dorobkiem 64 punktów w tabeli.

Sarowianka Sarnowa - LUKS Stare Bojanowo 3:1 (2:1)
Bramki dla Sarnowianki: 5' Dawid Kramarczyk, 44' Dawid Kramarczyk, 59' Patryk Skrzypczak
Skład Sarnowianki: P. Wojtyczka (46' E. Siecla), P. Skrzypczak, P. Bednarek, J. Siecla, G. Berger (46' P. Domagała), D. Nawrot, D. Kramarczyk, K. Stachowiak, T. Skrzypczak (46' M. Gąsiorowski), A. Nowicki (46' S. Sęk), A. Pawlak