Autor: | Zdjęcie: Sztanga Bojanowo

Bojanowianie wystartowali w Mistrzostwach Wielkopolski LZS w podnoszeniu ciężarów. Zajęli czołowe lokaty - Zdjęcie główne

Od lewej: Bartosz Neter, Adam Szymanowski i Mikołaj Szymanowski | foto Sztanga Bojanowo

Sport Reprezentanci Sztangi Bojanowo - Bartosz Neter i Mikołaj Szymanowski - udali się do Nowego Tomyśla. Wystartowali w Mistrzostwach Wielkopolski LZS do lat 15. i 17. w podnoszeniu ciężarów. Zajęli czołowe lokaty.

Jak relacjonuje Adam Szymanowski, trener zawodników Sztangi Bojanowo, Mikołaj zajął 2. miejsce z wynikiem 99kg w kategorii 89kg, natomiast Bartosz uplasował się tuż za podium, na 4. miejscu z wynikiem 102kg w kategorii 67kg.

Mikołaj, który ma na koncie już kilka startów, zaliczył wszystkie podejścia w rwaniu i podrzucie, poprawiając swoje rekordy życiowe - opisuje Adam Szymanowski. - Natomiast Bartek, dla którego był to debiut startowy, uzyskał świetny wynik 102kg. Ten zawodnik ma potencjał na dużo wyższe wyniki, ponieważ Bartek trenuje od zaledwie kilku miesięcy - podsumowuje trener.