Chudy w czołówce Mistrzostw Polski

Chudy w czołówce Mistrzostw Polski - Zdjęcie główne

Rawiczanin Michał Chudy zaliczył ostatnie starty kontrolne przed Igrzyskami Europejskimi w Baku. Zawodnik „Wodnika” Rawicz wziął udział w Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców na 50-metrowym basenie w Szczecinie.

Będąc w pełnym treningu, Chudy pobił swoje 4 rekordy życiowe, w tym, w jednej ze swoich koronnych konkurencji - na 100 metrów stylem motylkowym.

Wychowanek rawickiego ośrodka wziął udział w 6 konkurencjach, docierając do 4 finałów. Najwyższe miejsce zajął w finale 50 metrów stylem motylkowym, gdzie uplasował się na 5. lokacie (24,43 s). Wysokie 7. miejsce zajął również na 100 metrów stylem motylkowym (54,18 s).