Cztery medale Mistrzostw Polski

Cztery medale Mistrzostw Polski - Zdjęcie główne

Udany start podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Młodzieżowców w Ju-Jitsu zaliczyli reprezentanci UKS-u Ju Jitsu i Judo Miejska Górka. W zmaganiach w Mysłowicach uczestniczyło ponad 300 zawodników z 37 klubów z całej Polski, którzy rywalizowali na czterech matach.

Srebrny medal w kategorii wagowej 49 kg wśród młodzieżowców wywalczyła podopieczna braci Ratajskich - Marlena Janas. W tej kategorii wiekowej, w wadze 85 kg, na najniższym stopniu podium stanął Marcin Jędryczka. Wysokie miejsca zajęli również: Dawid Pytiak (5. w wadze 62 kg) i Michał Łysiak (7. w wadze 69 kg).

Zawodnicy z Miejskiej Górki wywalczyli również dwa brązowe medale w kategorii junior młodszy. Na trzecim stopniu podium w wadze 44 kg stanęła Kinga Dąbrowicz. Brąz trafił również w ręce Oskara Szczęsnego (34 kg). W mistrzostwach wystartowali także: Łukasz Gryczka, Kacper Hądzlik, Grzegorz Skrzypek, Klaudia Bajon, Artur Mrówka i Damian Binkowski.