Debiut marzeń. Karol Świderski z bramką w meczu reprezentacji Polski

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Łączy nas piłka

Debiut marzeń. Karol Świderski z bramką w meczu reprezentacji Polski - Zdjęcie główne

foto Łączy nas piłka

Sport 25 minut potrzebował Karol Świderski, by strzelić swoją debiutancką bramkę w meczu reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni grali z Andorą.

Wychowanek Rawii zameldował się na murawie w 63. minucie spotkania. Zmienił Roberta Lewandowskiego, który wcześniej zanotował dublet.

Karol Świderski od początku wykazywał się aktywnością. Zanotował też debiutancką bramkę. W 88. minucie meczu, po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego, dotknął piłkę, a ta wpadła do siatki. Zawodnik PAOK-u Saloniki ustalił wynik meczu na 3:0.

Myślę, że gol w debiucie może bardzo cieszyć. To jest to, na co tak naprawdę cały czas od dziecka pracowałem. Cieszę się, że nadszedł ten moment, że dostałem szansę w pierwszej reprezentacji. Ta bramka zostanie ze mną do końca życia - powiedział w pomeczowym wywiadzie z dziennikarzem TVP Sport Karol Świderski. - Nie miałem nic do stracenia. Wynik był 2:0. Cały czas byliśmy w ataku pozycyjnym. Nastawiłem się, żeby próbować brać tę piłkę na siebie i coś wykreować dla kolegów czy dla siebie. Na pewno ten system, w którym dzisiaj wyszliśmy - z trójką napastników - pomógł mi się znaleźć w kadrze meczowej. Trener dał mi szansę. Dostałem 30 minut. To był czas, by się pokazać z dobrej strony. (...) Dalej będę ciężko pracował i jeśli będzie taka możliwość, że dostanę swoje minuty, to będę próbował je jak najlepiej wykorzystać - powiedział w pomeczowym wywiadzie z dziennikarzem TVP Sport Karol Świderski.

- Jestem zadowolony z jego występu. Wie, jak odnaleźć się na boisku, bardzo dobrze biega i jest dynamiczny - ocenił Karola Świderskiego na pomeczowej konferencji prasowej selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa.

Gratulacje dla wychowanka Rawii płyną z wielu stron.