Derby powiatu dla Awdańca. Sędzia dyktował rzut karny w drugiej minucie [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Na stadionie w Pakosławiu miejscowy Awdaniec podejmował Pelikana Dębno Polskie. Choć wynik spotkania otworzył Pelikan to później musiał uznać wyższość rywala.

Spotkanie w Pakosławiu rozpoczęło się o godzinie 15.00, na trybunach stadionu pojawiło się wielu kibiców obu drużyn, którzy przyszli dopingować swoich ulubieńców.

Nie długo trzeba było czekać na pierwsze trafienia do bramek. W 2. minucie sędzia spotkania podyktował rzut karny na korzyść gości z Dębna Polskiego. Faulowany był wówczas Konrad Szaroleta. Do strzału podszedł Patryk Biegała, który szansę wykorzystał i wyprowadził Pelikana na prowadzenie.

Przewaga gości nie trwała długo. Po niecałych 10 minutach wyrównującą bramkę dla Awdańca strzelił Marcin Stachowiak. Bramka choć nie była spektakularna to wśród kibiców gospodarzy zapanowała radość. Obie ekipy starały się wyjść na prowadzenie, ale ostatecznie to Awdaniec w ostatniej minucie pierwszej połowy zdobył drugą bramkę - strzelcem był Karol Deka. Zawodnicy schodzili do szatni przy rezultacie 2:1 dla Awdańca.

Druga połowa nie obfitowała w wiele bramek. Choć obie ekipy z mniejszą lub większą skutecznością nacierały na bramkarza rywala to w wielu przypadkach atak był nieskuteczny. Ostatnia bramka w meczu padła w 4. minucie doliczonego czasu spotkania. Wówczas dla Awdańca strzelił Ihor Dmytruk. Koniec meczu i 3:1 na gospodarzy.

Awdaniec Pakosław - Pelikan Dębno Polskie 3:1 (2:1)

Bramki dla Awdańca: 11' Marcin Stachowiak, 45' Karol Deka, 90+4' Ihor Dmytruk

Bramki dla Pelikana: 2' Patryk Biegała