Deszczowy maraton

Deszczowy maraton - Zdjęcie główne

Grupa 15 rawickich biegaczy wzięła udział w XXXI edycji Maratonu Wrocławskiego.  Morderczy dystans 42,195 km ukończyło w sumie 3.501 zawodników z różnych regionów Polski i świata. Zwyciężył Kenijczyk Phalex Katembu w czasie 02:18,53. Z mieszkańców powiatu rawickiego maratońską trasę najszybciej pokonał Roman Janowicz ze Słupi Kapitulnej (2:58,48). Do mety dobiegł on na 72 pozycji, natomiast w kategorii M - 40 zajął 10. lokatę. - Trasa maratonu we Wrocławiu była dość wymagająca - powiedział Przemysław Ziółkowski, 390. zawodnik zmagań. - Przez znaczną część biegu padał deszcz. To jednak nie przeszkodziło uczestnikom maratonu powalczyć o poprawienie rekordów życiowych.