Druga edycja rawickiej imprezy

Druga edycja rawickiej imprezy - Zdjęcie główne

15 zawodników stanęło do rywalizacji podczas II Rawickich Mistrzostw w wyciskaniu sztangi leżąc. Startujących w sali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu uczestników podzielono na dwie kategorie wiekowe: juniorów (do 21 lat) i seniorów. Każdy ze sztangistów miał po trzy próby, a o wyniku końcowym decydowały punkty przeliczane według formuły Wilks'a (przelicznik wyciśniętego ciężaru na wagę ciała).

W grupie juniorów zwyciężył Adrain Fil z Kościny Wielkiej z wynikiem 101,59 pkt, który wycisnął 170 kg. Kolejne dwa miejsca przypadły rawiczanom, Grzegorzowi Zmudzie i Beniaminowi Sierpowskiemu. Najlepszy w kategorii senior okazał się Adrian Rychlik z Lubina z wynikiem 113,18 pkt (wyciśnięty ciężar - 185 kg). Na drugiej pozycji uplasował się Wiesław Kiwacki (Głogów). Trzeci był Piotr Dziopa (Szymanowo).

- Imprezę uważam za udaną - powiedział Jakub Moryson, organizator zmagań. - Zawody te wpisały się na stałe do kalendarza imprez sportowych Rawicza. Na mistrzostwa przybyli zawodnicy nie tylko z gminy, ale również z Dolnego Śląska. Dodatkowo, dzięki uzyskanym kontaktom, mamy zapewnienia, że frekwencja i udział zawodników spoza powiatu rawickiego, będą w kolejnych edycjach jeszcze większe.

Szczegółowe wyniki zawodów w bieżącym wydaniu "Życia Rawicza"