Drugi remis Rawii w sezonie. W meczu z Astrą nie padły bramki [ZDJĘCIA]

Autor: | Zdjęcie: Bartosz Kowalski

Drugi remis Rawii w sezonie. W meczu z Astrą nie padły bramki [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
58

foto Bartosz Kowalski

Sport Po raz drugi w sezonie 2024/2025 mecz Rawii zakończył się podziałem punktów. W ramach 3. kolejki V Ligi podopieczni Marka Nowickiego na własnym stadionie podejmowali drużynę Astry Krotoszyn. Przez ponad 90 minut meczu nie padła żadna bramka.

Na dobre weszliśmy w piłkarskie rozgrywki ligowe. W miniony już weekend trzeci mecz w sezonie rozgrywała Rawia Rawicz. Patrząc na ligową tabelę przed spotkaniem, to goście mieli lepszy bilans (1 wygrana, 1 porażka) niż miejscowi (1 remis, 1 porażka).

Rawia Rawicz - Atra Krotoszyn. Do końca meczu bez bramek

Rawia od początku sezonu bardzo dobrze radzi sobie w obronie, gorzej sytuacja wygląda jednak pod bramką przeciwnika. W sobotnim meczu (24 sierpnia) zarówno wśród gospodarzy, jak i gości było widać ogromne zaangażowanie. Jedna i druga strona na początku podchodziła do przeciwnika z dystansem, jednak z kolejnymi minutami mecz stawał się coraz bardziej emocjonującym widowiskiem.

Obie ekipy kreowały sytuacje, które mogły zakończyć się bramką, jednak tak się nie stało. Blisko zdobycia gola był Bartłomiej Głowacz, który oddał strzał zza pola karnego, jednak piłka poleciała ponad poprzeczką.

Sędzia nie oszczędzał gwizdka

W drugiej połowie tempo gry znacznie się zwiększyło. Pracy nie brakowało sędziemu, który dość często odgwizdywał przewinienia zawodników obu ekip. Nie było jednak tego, co najważniejsze - bramek.

Rawia zmierzy się z liderem tabeli

Po trzech kolejkach Rawia zajmuje 12. miejsce w ligowej tabeli - z dorobkiem dwóch punktów. W następnym meczu podopieczni Marka Nowickiego na wyjeździe będą podejmowani przez niepokonanego lidera tabeli  - drużynę Zefki Kobyla Góra. Początek meczu w niedzielę, 1 września, o godzinie 16:00.

Rawia Rawicz - Astra Krotoszyn 0:0

Skład Rawii: Sadowski - Marszałek, Orłowski, Cierniak (83′ Kowalski), Dziubałka (73′ A. Herman), Materkowski (83′ Bojdo), Molka, P. Wawrzyniak, Skrzypczak, Głowacz, Cugier (67′ T. Wawrzyniak)