Dublet Karola Świderskiego. Zobacz, jak oryginalne gole strzelił [FILMY]

Autor: | Zdjęcie: fb Charlotte FC

Dublet Karola Świderskiego. Zobacz, jak oryginalne gole strzelił [FILMY] - Zdjęcie główne

Karol Świderski | foto fb Charlotte FC

SportSzóste i siódme trafienie w Major League Soccer zanotował Karol Świderski. Wychowanek Rawii Rawicz strzelił dwa gole w starciu Charlotte z Cincinatti. Mecz odbył się minionej nocy polskiego czasu.

Ekipa Polaka podejmowała lidera Konferencji Wschodniej MLS. Karol Świderski wyprowadził gospodarzy na prowadzenie w 14. minucie. Rawiczanin wykończył akcję, przeprowadzoną prawą flanką przez Kolumbijczyka Kerwina Calderona Vargasa.

Karol Świderski podwyższył wynik w 24. minucie. Jaylin Lindsey dośrodkowywał z prawej flanki. Rawiczanin uprzedził obrońcę i popisał się efektownym uderzeniem.

Charlotte prowadziło 2:0 z ekipą z Cincinatti, ale wyniku nie utrzymało do końca spotkania. W drugiej połowie gole strzelali jedynie zawodnicy gości. Mecz zakończył się remisem 2:2.  Charlotte zajmuje 12. lokatę w konferencji wschodniej MLS. Zespół zgromadził 26 punktów.

Siedem trafień i trzy asysty Karola Świderskiego w Charlotte FC

Wychowanek Rawii ma już na swoim koncie siedem trafień i trzy asysty. Zagrał w tym sezonie w dziewiętnastu spotkaniach w barwach Charlotte. Nie jest jedynym Polakiem w klubie ze wschodniej części Stanów Zjednoczonych. W Charlotte grają także Jan Sobociński, a także inny reprezentant kraju - Kamil Jóźwiak.

Karol Świderski występuje w Stanach Zjednoczonych od początku 2022 roku. Podpisał wówczas kontrakt z Charlotte FC do sezonu 2025, z opcją jego przedłużenia do 2026 roku.

26-letni Karol Świderski jest wychowankiem Rawii. Później grał w UKS SMS Łódź i Jagielloni Białystok. W tym ostatnim klubie zadebiutował w polskiej ekstraklasie. W styczniu 2019 roku przeszedł do PAOK-u Saloniki. Wywalczył z tym klubem mistrzostwo kraju i dwa puchary Grecji. Strzelił 35 bramek i zanotował 14 asyst w 135 występach.

Rawiczanin ma za sobą także spotkania w kadrze Polski. Z orzełkiem na piersi zagrał 22-krotnie. Strzelił dziewięć bramek.