Dwumecz koszykarskiej Rawii z Pyrą AZS Poznań [ZDJĘCIA]

Dwumecz koszykarskiej Rawii z Pyrą AZS Poznań [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
40

Sport Zmagania w rozgrywkach III ligi zakończyła rawicka Rawia Rawag. Za ekipą prowadzoną przez Szymona Maciołka dwa ostatnie spotkania.

W piątkowy wieczór (22 marca 2024 roku) rawiczanie podejmowali ekipę Pyra AZS Szkoła Gortata. Mecz odbył się w hali Szkoły Podstawowej nr 4. Po pierwszej kwarcie na prowadzenie wyszli gospodarze. Na tablicy wyników było 16:10. Druga odsłona starcia należała do przyjezdnych. Ekipa ze stolicy Wielkopolski doprowadziła do remisu. Zespoły zeszły do szatni przy wyniku po 35. Na dodatek, po drugim faulu niesportowym, z parkietu musiał zejść grający trener Szymon Maciołek.

Trzecia kwarta ponownie należała do gospodarzy. Odskoczyli nawet na 10 punktów (63:53). Część strat w 30. minucie gry przyjezdni odrobili. Przed ostatnią kwartą było 63:58. Niestety dla gospodarzy, w czwartej kwarcie goście byli bardzo skuteczni. Gorzej radzili sobie pod atakowanym koszem rawiczanie. Po zakończeniu starcia na tablicy wyników było 75:86.

Rawia Rawag Rawicz - Pyra AZS Szkoła Gortata Poznań 75:68
Kwarty: 16:10, 19:25, 28:23, 12:28
Punkty dla Rawii: D. Stukas - 20, G. Chorzępa - 4, J. Molski - 0, W. Kmiecik - 0, P. Popiel - 25, Sz. Maciołek - 5, M. Zakrzewski - 0, F. Radel - 4, K. Suchodolski - 0, M. Popiel - 14, B. Rotman - 3

Rewanżowe spotkanie odbyło się dziś (24 marca). Obie ekipy postawiły na ofensywną koszykówkę. W Poznaniu Pyra AZS wygrała z Rawią 111:110, choć jeszcze na kilkanaście sekund przed końcem meczu goście prowadzili punktem.

Pyra - Rawia 111:110
Kwarty: 21:32;  29:27;  32:21;  29:30
Punkty dla Rawii zdobywali:
J. Ilnicki - 26, D. Stukas - 4, G. Chorzepa - 5, J. Molski - 0, W. Kmiecik - 0, P. Popiel - 21, Sz. Maciołek - 35, M. Zakrzewski - 0, F. Radel - 2, K. Suchodolski - 0, M. Popiel - 12, B. Rotman -  5

Za rawiczanami szesnaście spotkań w III lidze. W pierwszej fazie wygrali raz - na wyjeździe z Royal Polonią 1912 Leszno. W drugim etapie rozgrywek Rawia zanotowała trzy zwycięstwa (w tym jeden walkower). Znacząco odmłodzony i w większości składający się z wychowanków zespół zajął jedenastą lokatę.