Emilia Maćkowiak mistrzynią świata

Emilia Maćkowiak mistrzynią świata - Zdjęcie główne

Emilia Maćkowiak zdobyła złoty medal Mistrzostw Świata w Ju-Jitsu, które odbyły się kolumbijskim Cali. \r\nReprezentantka Polski, na co dzień reprezentująca UKS Ju-Jitsu i Judo Miejska Górka, pokonała w finale kategorii do 70 kg, Francuzkę - Miriam Rahali. Wyprowadzała ippon aż trzykrotnie, triumfując przed czasem. W drodze do finału, Maćkowiak odprawiła Niemkę - Manuelę Lucas. - Obsada zawodów nie była żadnym zaskoczeniem, przyjechały najmocniejsze zawodniczki - oceniła mistrzyni świata, która dorzuciła brąz w konkurencji Ne Waza. Złote medale wywalczyli także: Agnieszka Bergier z Sosnowca (49 kg), Tomasz Szewczyk z Olsztyna (94 kg) i Martyna Bierońska (55 kg). W klasyfikacji medalowej, reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce (za Francją).