Gol Tomasza Kokota to za mało. Wysoka porażka Sparty [ZDJĘCIA]

Gol Tomasza Kokota to za mało. Wysoka porażka Sparty [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
54

SportTrzecie spotkanie za Spartą Miejska Górka. Ekipa występująca w Proton klasie A, gr. 6 podejmowała Piasta Nowy Belęcin.

Mecz ułożył się po myśli gości. Po pierwszej połowie prowadzili jednym golem. Tempo podkręcili pod przerwie. Strzelili pięć kolejnych bramek. Trafienie honorowe dla gospodarzy zanotował Tomasz Kokot. Obrońca Sparty huknął jak z armaty z rzutu wolnego, a piłka po słupku wpadła do siatki. Starcie zakończyło się rezultatem 1:6. W wyjściowej jedenastce gospodarzy było siedmiu młodzieżowców.

W pierwszej połowie nasza wyglądała w miarę. W drugiej - niestety, większość zawodników "odcięło". Szkoda, bo mogliśmy powalczyć o remis - przyznał Mariusz Frąckowiak, trener Sparty.

Trener pochwalił nie tylko strzelca gola dla gospodarzy, ale i bramkarza.

Mówiłem w szatni chłopakom, że jak będzie możliwość strzału z dalszej odległości, to niech zostawią to Tomkowi Kokotowi. Kiedyś takie bramki strzelał. Tomkowi "noga została". Dzisiaj też idealnie naszło i wpadło, chwała mu za to - przyznał trener. - Dobre zawody też za naszym bramkarzem. Filip spisał się, choć może początkowo był wystraszony, wiedziałem, że sobie poradzi. Wszystkiego wiadomo, że nie obroni, ale swoje zadanie wykonywał poprawnie. Dziś zagrało dużo młodzieży, staramy się ich ograć w lidze - dodał.

Niestety, Sparta poniosła trzecią porażkę w lidze i zajmuje ostatnią lokatę w Proton klasie A, gr. 6.

Sparta - Piast 1:6 (0:1)